Çevkonun Etkinlik Alanı Nedir Kısaca

Konusu 'Ödevim var' forumundadır ve Lavinia tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Çevko Etkinlik Alanı Nedir

  VİZYONU:
  Kendimizi Türkiye’de çevrenin korunması, toplumsal gelişim ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla sürdürülebilir bir geri kazanım sistemini sanayinin öncülüğünde geliştirmeye adıyoruz.

  MİSYONU:
  Türkiye’de değerlendirilebilir atıklar konusunda sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin geliştirilebilmesi için;
  Sanayinin görüşlerini tüm paydaşlara ileterek atık yönetimi ile ilgili çağdaş yasal altyapının oluşturulmasına katkıda bulunmak.
  Yasal altyapı çerçevesinde kaynağında ayrı toplama, ayırma ve geri dönüşüm uygulamalarının ülke geneline yayılması için yerel yönetimlerle işbirliği yapmak.
  Sanayinin sorumluluğunu üstlenmek ve yerine getirmek.
  Atık yönetimi konusunda yurtiçi ve yurtdışı uygulamalarını dikkate alarak bilgi birikimini sağlamak, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkin tanıtım, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmak, AR-GE çalışmalarına katılmak, ilgili paydaşlara danışmanlık ve teknik destek vermek.

  KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKASI:
  Türkiye’de çevrenin korunması, kaynak israfının önlenmesi, ekonomiye katkı amacıyla ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda uzmanlaşmış, Türkiye’nin lider kurumu kimliğiyle, müşterilerine/paydaşlarına ve topluma, güvenilir ve kaliteli hizmet sağlamak.
  Geri kazanım bilincini yaygınlaştırmak için sanayi kuruluşlarına, yerel yönetimlere, lisanslı firmalara, ve çalışanlarına eğitimler vermek. Tüketicilere, gençlere ve çocuklara yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapmak.
  İlgili yasal düzenlemelere, Avrupa kuruluşu PRO Europe’nin temsilcisi olarak kullandığı Yeşil Nokta işareti ve sisteminin gereklerine ve diğer şartlara uymak.
  Yönetim sistemlerinin etkinliğini sürekli iyileştirmek amacıyla, yönetim sistemi şartlarına uyarak hedefler belirlemek, bu hedefleri gözden geçirmek ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmak.