Çevre kirliliğinin insan üzerindeki olumsuz etkileri

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve Deniz tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici

  Katılım:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  194
  çevre kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri

  Çevre ile birlikte insanların geleceği kirlenmeye başlamıştır. Doğanın kirliliği yanı sıra bir çok hastalığa sebep oluyor. Yayılması ile birlikte bir çok mikrop hayatımıza dahil olmaktadır. Hastalıkların artması ile birlikte hayatımızı tamamen olumsuz etkileri olacaktır.

  Hava Kirliliği
  Fabrika ve fosil yakıtlar ile birlikte ortaya çıkacak olan zararlı gazlar solunum yollarını etkilemektedir. Hava kirliliği ile birlikte asit yağmurlarının yağması toprağa dahi zarar vermektedir.

  Su Kirliliği
  Temel yaşam kaynağı olmaktadır gelişen ülkeler ile birlikte kimyasal maddelerin karışımı ulaştığı her yerdeki bütün canlıların ölümüne sebep oluyor. Canlıların zehirlenmesine sebep oluyor denge kurulmayarak hastalanmasına neden olur. Su kirliliğinin artması ile birlikte tarımsal faaliyetler gibi toprağında kirlenmesinin başlıca sebeplerindendir.

  Toprak Kirliliği
  Bilinçsiz olarak insanların topraklara attıkları atıklar çözünerek topraklarda zehirlenmeye dahi sebep olur. Bitkilerin zehirlenmesi doğal hayata büyük etki olup kısa zamanda bölgedeki ağaçlar çürüyerek yok olurlar.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 16 Nisan 2015