Deprem Haftası İle İlgili Hikayeler

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve Elif tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Deprem Haftası İle İlgili Hikaye

  deprem haftası hikayeleri

  Aşağıda okuyacağınız deprem anlatan öykünün adı: KARA DEPREM


  Sessizce geldi katıldı aramıza. Bir sandalye verdiler hemen, oturup dinlemeye başladı konuştuklarımızı. İşte, bu kızın annesi babası öldü.

  Adın ne senin? Gamze, Gamze Kara..

  Kara ha Evet, karaydı saçları, karaydı gözleri, karaydı teni Ya şimdi? Ya bundan sonra? Kara mı olacaktı bahtı.Senin de fotoğrafını çeksin abla ,hadi! Çeksin mi? Omzunu silkti sadece, sessizce baktı gözleri.
  Sessizce ve kırık Umutsuzluğuydu objektife takılan Kömür gözleri parlamıyordu,içten içten ağlıyordu bu kara yüz, dudakları gülmeyi unutmuştu.

  Yine de sessizce baktı gözleri objektife, sessizce ağladı.

  Dokuz yaşında kendisine can verenleri kaybetmişti Gamze Toprağın öfkesiydi onları uzaklara götüren Kayaların, dağların, taşların öfkesi Olsun anneannesi vardı ya, ona bakardı Nereye kadar? Farkındaydı ölümün soğuk elleri anne babasını seçmişti Beni görüyorlardır, değil mi? Yanımdalar biliyorum Beni seviyorlar Tek üzüldüğüm, keşke uzaklara gitmeselerdi.


  Sessizce baktı gözleri yine, sessizce sordu.


  Bir de kardeşi vardı Gamze'nin yedi-sekiz yaşlarında,

  Kara soyunun tek temsilcisiydi Barış,bırakır mıydı amca onu öyle çadırkentlerdeAldı,götürdü Afyon'aYa Gamze?O sadece ve sadece bir kız çocuğuydu, amcaya yaraşmazdı!

  Sessizce baktı gözleri o anda..

  Anne ,acıktım, yemek yiyelim diyemeyecekti artıkİş başa düşmüştü,kendi kendini doyurmak zorundaydı Aldı eline kovaları,doğru aşevineHey, küçük kız nasıl taşıyacaksın o yemekleri?Çadırımız uzakta tekrar tekrar gelemem,hem ben yalnızım,annem babam yok ki.


  Sessizce baktı gözleri kadına, sessizce yürüdü..


  Kara Gamze, bir küçücük hayat işte, taşların molozların, demirlerin arasından sıyrılan Toprağın öfkesine yenik düşmeyen bir küçücük yürek öfkenin bağışladığı bir küçücük canOkula gidecek büyüyecek Silinmeyecek elbet bu öfke zihninden, sarstıkça sarsacak Kara Gamze'yiEn derinde bir yerlerde o uğultu hep duyulacak.

  Sessizce baktı gözleri arkamızdan, sessizce el salladı.

  Alıntıdır..