Dinazor Müzesi Nerede Var

Konusu 'Zengin Bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Dinazor Müzesi Nerededir

  Çin'de bulunan Şandong Tenyü doğa müzesi, dünyanın en büyük dinazor müzesi olarak Guiness rekorlarlar kitabındaki yerini aldı.

  28 bin metrekarelik alanta 116 dinazor türü ve binlerce fosil sergileniyor. Müzede, farklı türlere ait birçok dinazorun eksiksiz iskeletleri de yer alıyor.

  Müze, bazı nadir türlerdeki fosillere de ev sahipliği yaptığı için, müzenin 5 farklı alanda daha dünya rekoru bulunuyor.

  Londra merkezli Guinness, müzenin 28 bin metrekarelik bir sergi alanında 1106 dinozor türünün yanı sıra binlerce fosile ev sahipliği yaptığını açıkladı.

  Çin Bilimler Akademisi Omurgalı Paleontoloji ve Paleoantropoloji Enstitüsü de, müzede 368 psittacosaurid, 391 dromaeosaurid, 255 anchiornis, 22 jeholosaurus türlerinin yanı sıra 70 nadir türün bulunduğunu, bu dinozor türlerinin de birçoğunun eksiksiz iskeletlerden oluştuğunu belirtti.

  Müzede bu türlerin yanı sıra on binlerce fosilin bulunduğunu kaydeden uzmanlar, müzenin bu rekordan önce bazı nadir türlerde fosillere ev sahipliği yaptığı için 5 farklı alanda daha dünya rekoruna sahip olduğunu ifade etti.
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...