Doğal Makyaj için Öneriler

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Doğal Makyaj Nasıl yapılır? Doğal Makyaj için Öneriler

  Kışın yapılan makyajlar sıcakların bastırmasıyla beraber yerini doğal ve hafif uygulamalara bıraktı. Sıcak yaz günlerinde yüze uygulanan ağır makyajlar sizi buanltabilir. Bu nedenle artık daha doğal makyaj uygulamasına başlamakta fayda var.

  Öncelikle dikkat etmeniz gereken hususlardan biri yaz aylarında çok fazla fondöten kullanmamaya özen gösterin. Elinize sıkacağınız bir damla fondöteni dilerseniz fırça isterseniz de sünger yardımıyla yüzünüzün merkezinden dışarıya doğru hafifçe uygulayın. Hemen erdından ellerinize sürdüğünüz fondöteni yüzünüze iyice yedirin. Böylece fazla fondöteni alacak, abartılı görünümden uzaklaşacaksınız.

  Cilt renginize uygun bir pudrayı T bölgesi dediğimiz alın ve burun çevresine uygulayın. Böylece T bölgesindeki parlamayı yokedersiniz.

  Gelelim gözlere kirpik diplerini ten renginize göre; açık tenliyseniz kahverengi esmer tenliyseniz siyah bir göz kalemiyle belirginleştirin. Üst kirpiklere bu işlemi uyguladıktan sonra varsa kaleminizin arkasındaki sünger yardımıyla hafifçe göz kalemini dağıtın.

  Şimdi de kirpiklerinizin uzun görünmesini sağlayacak özel olarak seçtiğiniz maskaranızı sürün. Tavsiyem maskarayı kirpiklere iki kat olarak uygulayın ancak ilk sürüşten sonra maskaranın kurumasını bekleyin ve ikinci katı ondan sonra sürün. Kurumadan sürülen ikinci kat kirpiklerde rimelin topaklanmasına neden olur unutmayın.
  Dudaklar ise yaz aylarında doğal görünmeli koyu renkler yerine daha soft renkleri tercih edin. Ruj öncesi dudaklarınıza mutlaka dudak balm'ı uygulayın ki dudağınızdaki çatlaklar dolsun ve rujunuz pürüzsüz olsun.
  Dudaklarınıza en son renksiz bir parlatıcı sürmeyi sakın unutmayın.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/dogal-makyaj-onerileri-33857.jpg]dogal-makyaj-onerileri-33857[/IMGALT]