Doğalgazdan Tasarruf Etmenin Yolları

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Doğalgazdan tasarruf etme yöntemleri nelerdir?

  Doğalgaz tasarrufu Doğalgazdan tasarruf etmenin yolları..Doğalgaz faturasını düşürmek için tüyolar.Kışın ısınma sorunu özellikle dar gelirli aileler için büyük bir problem haline dönüşür.En son yapılan zamlarla doğalgaz faturaları ağır bir yük haline geldi.Kışın soğuk aylarını en ucuz şekilde nasıl geçirebiliriz.Doğalgazı daha az nasıl tüketebiliriz?

  İşte, doğalgazın tasarruflu kullanılması için alınabilecek önlemler ve öneriler


  [​IMG]

  Kombi alırken konuta uygun olmasına dikkat edin bacalı kombi tercihiniz olsun.Servis hizmeti olan, TSE ve CE belgeleri olup olmadığını kontrol edin ve farklı markalarla karşılaştırın.
  Isıdan verim almak için yüksek radyatör seçin. Isıyı istediğiniz derecede tutan termostatik vana taktırın. Radyatörlerin önüne ve üstünde eşya koymayın. Perdelerin radyatörleri kapatmadığına bakın.Radyatörlerin arka tarafına bakan duvarı, ısıyı yansıtma özelliği olan parlak, metal karışımlı malzeme ile kaplamanız tasarruf sağlayacaktır.

  Evinizde oturma odası için 22 santigrat derece, yatak odası için de 20 santigrat derece sıcaklık öneriliyor.Ama siz oda sıcaklığını 1 santigrat derece düşürün. Böylece toplam yakıt tüketiminiz yüzde 7 azalacak.

  Duvarlarınızı mantolama yaptırın. Buna harcadığınız masrafı en az iki yıl içinde geri alırsınız.

  Bir yalıtım malzemesi ile çatınızı en az 10 cm kalınlığında yalıtın. Bu işlem için yapacağınız masrafla elde ettiğiniz yakıt tasarrufu ileriki ilk 2 yıl içinde geri ödenecek.
  Diğer bir öneri, pencerelerde çift cam veya çift pencere kullanın. Pencere ve kapıların kenarlarını uygun bir plastik sünger malzemeyle veya kağıt bantlarla kapatın.Bu harcamalarınızda en az 5 yıl içinde size geri dönecektir.
   
 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Cevap: Doğalgazdan Tasarruf Etmenin Yolları

  Kış bugünlerde iyice etkisini göstermeye başladı bununla birlikte doğal gaz faturaları da kabarmaya başlayacak. Evde doğalgazdan tasarruf nasıl yapılır, tasarruf yapma yolları aranacak. Fiyat artışını en aza indirmek için bu bilgilerden yararlanılabilir. Teşekkürler.
   
  Son düzenleme: 7 Ocak 2013