Dünya Turizm Günü Nedir

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Yavuz tarafından 26 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Dünya Turizm Günü Nedir Kısaca

  Dünya Turizm Günü Nedir

  Dünya Turizm Günü nedir nasıl değerlendirilir. Turizm günü hakkında bilmemiz gerekenler hakkında kısa yazı. Turist ve turizm haftası ile günü nedir?

  Turizm bütün dünyada Devletlerin bakanlık seviyesinde bürokrasi yürüttüğü önemli bir ekonomik paydadır. Yerli yada yabancı olarak, insanların bilgi edinme, dinlenme ve eğlence amaçlı yaptıkları seyehat ve konaklamalara verilen genel isimdir. Bunu yapanlarad turist denir.

  Dünya çapında her yıl bir ülkede çeşitli tema ve sloganlar kullanılarak kutlanmaktadır. Amaç turizm sektörünün daha iyi şartlara taşınması iken, bölge halklarınında turist ve turizm açısından bilgilendilirmesidir. Çok basit görünen tarihi bir kalıtım yada doğal ortamlar turizm açısından çok önemli olabilir. Dinlenme ve konaklama için doğal güzellikleri ile bilinen plajların ve tabiat ortamlarının korunması bu amaçla çok önemlidir.

  Önümüzdeki yıllarda yapılacak alt yapı çalışmaları ile Dünya Turizm Gününün ülkemizde kutlanması beraberinde geniş bir reklam getireceltir. Dünya ülkelerinin kendilerini global anlamada tanıtmalarında en etkili yöntem turizm çalışmalarıdır.