E okul Karne Notları Öğrenme

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve öykü tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. öykü

  öykü Moderatör

  Katılım:
  9 Eylül 2014
  Mesajlar:
  52
  Milli Eğitim Bakanlığı son yıllarda devrim niteliğinde projelere imza atıyor. Bu projelerden en iddialı olanı ise e okul sistemi oldu. E okul sistemi öğrenciler, öğretmenler ve veliler için yapılmış olup, elektronik ortam üzerinden bizlere çok büyük kolaylıklar sağlayan sistemdir.

  Kısaca e okul sisteminin işlevselliği hakkında sizlere bilgi vermek gerekirse, bu sistem üzerinden öğrenciler artık öğretmenlerin peşinden not oğrenmek için koşmayacak. İnternet üzerinden okul numarasını ve şifresini girerek yazılı sınavından kaç aldığını öğrenebilecek.

  Yine, veliler de öğrencilerini takip etmeleri için çok güzel bir sistem oldu. Mesela önceki yıllarda çocuklarının devamsızlıklarını öğrenebilmek için ya çocuğuna soruyor ya da okuluna gidip öğretmenine sorması gerekiyordu. Şimdi sadece çocuğunun okul numarası ile internet üzerinden devamsızlık durumunu rahatlıkla örenebilecektir.

  E okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Yapmak İçin Tıklayın!

  Sayın oğrenciler, karne notlarınızı oğrenmek için e okul’a girmeniz yeterlidir. Yukarıda size verdiğimiz link sayesinde e okul sistemine giriş yapıp yazılı sınav ve karne notlarınızı öğrenebilirsiniz.