Elektronik Ne demektir?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Kısaca Elektronik Nedir

  Elektronik Nedir, açıklaması
  Elektronik, elektrik devreleri ile ilgilenen fizik, mühendislik ve teknoloji branşıdır. Bir elektrik devresi veya şebekesi devre elemanlarının farklı biçimlerde bağlanması ile elde edilir. Bilgiyi almak, iletmek ve işlemek için elektriksel büyüklüklerin değişimlerini inceleyen ve kullanan fizik dalıdır.Elektromanyetik alanlar, elektrik yükleri, akım ve gerilim gibi..

  Günlük hayatta kullandığımız cihazlar elektronik elemanlar kullanılarak imal edilir. Her endüstriyel ürünün içinde bir elektronik cihaz vardır.

  Elektroniğin Dallarını şöyle sıralayabiliriz.
  - Analog Elektronik
  - Dijital elektronik
  - Haberleşme Elektroniği
  - Otomasyon Elektroniği
  - Sayısal Elektronik

  Elektroniğin çalışma alanını, elektronların akış hareketlerini kontrol etme yoluyla çalışan sistemlerin incelenmesi ve kullanılması oluşturur. Termiyonik valfler ve yarı iletkenler bu tür sistemlere örnek olarak verilebilir. Elektronik mühendisliğinde ve bilgisayar mühendisliği biliminin donanım tasarımı alanında, Gündelik hayatta karşılaşılan problemlerin çözülmesinde elektronik devrelerin tasarım ve üretimi, aynı öneme sahiptir. Bütün elektronik uygulamaları gücün veya bilginin uygun aracılarla aktarılması ile çalışır. Ama elektronik alanında çoğunlukla veri aktarımı söz konusu olur.
  Yarıiletken cihazların üretilmesi ile üretilen teknolojiler çoğunlukla Kimya biliminin bir alt çalışma alanıdır.
  [​IMG]
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...