Elfabe Kitabının Özeti

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Mehmet Ali Bulut Elfabe kitap özeti

  Elfabe geçtiğimiz günlerde çıkan, Mehmet Ali Bulut'un kaleme aldığı ve kısa sürede oldukça popüler olan bir kitap. Peki ne anlatılıyor bu kitapta ve bu kadar popüler olmasının sebebi ne?

  Elfabe isimli kitabın tanıtım bültenini sizinle kısaca paylaşmak istiyorum:

  El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler. Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır. İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir.

  Her insan;
  -Kendi hayat yürüyüşünün nasıl olacağını,
  -Hastalık ve sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri,
  -Evlilik hayatını ve sürecini,
  -İnsan ilişkilerindeki potansiyelinin ne olduğunu merak eder.

  El ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatı olan ELFABE, insanın yüzündeki, avucundaki, cildindeki birtakım işaretlerden hareket ederek, hayatını doğru yönlendirmesi için ona yardımcı olmak amacıyla yazılmış bir kitap... Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser