Evde Diş Beyazlatma Formülleri

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Diş beyazlatma formülleri evde diş beyazlatma formülü


  Beyaz dişler güzel bir gülümsemenin en önemli detayından biridir. Gülen bir surat ise sizi hem daha genç gösterdiği gibi hem de canlı, dinamik bir yapıda olduğunuzu ifade eder. Ama günlük hayattaki alışkanlıkların birçoğu dişlerimizin giderek sararmasına, güzelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Bunun için özellikle kadınlarda büyük huzursuzluğa neden olur. Günümüzde hastanede gerçekleştirilen diş beyazlatma tedavileri ve yöntemleri mevcut. Eğer dişleriniz çok ileri bir sararma durumu ile karşı karşıya değilse, evde kendinizin de uygulayabileceği bazı yöntemler vardır.

  Dişlerinizi sararmaktan kurtarmak için ilk adım olarak, gün içerisinde tükettiğimiz çay ,kahve, sigara ve alkol gibi maddeler dişlerin renginin solmasına ve giderek daha da sarı hale gelmesine neden olur. Eğer bunları tamamen bırakamıyorsanız bile tüketimini bir miktar da olsa azaltarak sararmaların daha hafif ve düşük düzeyde kalmasını başarabilirsiniz.Ama dişlerinizdeki sararma başka sağlık sorunlarından dolayı gerçekleşiyorsa bunu öğrenebilmek için doktora görünmeniz ve rahatsızlığın hangi sebepten olduğunu bilmeniz iyi olacaktır. Özellikle de dişlerinde başka sıkıntıları olan hastaların kendi kendilerine çeşitli tedaviler denemeleri ileride ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir.

  Evde diş beyazlatma için ilk olarak deneyebileceğiniz formül; 2 damla zeytinyağı, bir limonun yarısı ve 1 çay kaşığı soda/karbonat ile hazırlayacağınız karışımdır. Bu karışımı dişlerinize uygulamakla, yediğiniz ve içtiğiniz maddelerden kaynaklanan sararmalara karşı etkili bir çözüm üretirsiniz. Ayrıca bu yöntem arada bir uygulandığında yüzeysel sararmaların da önüne geçilmesine yardımcı olacaktır.