Facebook Ücretli Olacak mı?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 28 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Facebook Ücretli Olacak mı?

  Facebook için ücretli olacak deniliyor.Facebook paylaşımları herkesin görmesi için daha önce ücretli sisteme geçmişti..Ardından arkadaşımız olmayanlara attığımız mesajlar için de bir ücretli uygulama oldu.Sosyal sitenin tamamını ücretsiz gördüğümüz Facebook’a getirilen bazı ücretli uygulamalar ve bunların sosyal medyaya yansıması ile bir çok kişinin aklında “Acaba Facebook ücretli mi olacak?” sorusu gelmeye başladı.

  [​IMG]

  Facebook dünyada yüzlerce milyon kullanıcıya sahip en büyük platformlardan biri.Belki bazı dönemler bazı yeni uygulama ile ücretli özellikleri devreye soksa da , bu durum Facebook’un tamamen ücretli olacağı anlamına gelmiyor.

  Facebook’u kullanmak hiçbir zaman ücretli olmayacak. Bu zaten bir sosyal ağ olan Facebook’un özelliğine aykırı bir durum.Facebook yıllardır anasayfasında her zaman ücretsiz olacağına dair bir mesaj da yayınlıyor. Ancak bu mesaj dikkatlerden kaçmış olacak ki,kullanıcılar fecabook'un ücretli olup olmayacağını merak ediyor. Facebook ana sayfasında bulunan mesaj aynen şöyle: It’s free and always will be. (Ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.)

  Facebook kullanımı ücretsiz olacak fakat ücretli uygulamalar da olacaktır.Arkadaşlarla mesajlaşmak, fotoğraflar ve yazılar paylaşmak, yorum yapmak ücretli olmayacak.

  Facebook’un kullanımının ücretli olması demek tamamen en temel mantığına karşı gelmesi demektir.