Facebook'da İsmimi Değiştiremiyorum? Sorunu

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Sorun: Facebook'da isim nasıl değiştirilir,Facebookta ad değiştirme,Facebookta İsmimi Değiştiremiyorum?

  Facebook'ta isim değiştirememenin ilk başta gelen nedeni birkaç kullanıcı isminin değiştirilmesidir.Biliyorsunuz internet abonesi olduğunuz hesablarda isim değiştirme hakkı sınırlı sayıdadır. İsim değişikliği yapılmaması bundan kaynaklamış olabilir. Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda birçok kullanıcı facebook'ta isimlerinin başına TC eklemişti.Kimi bu durumu hoş karşılamadı kimisi de kararsızlık içerisinde birkaç kez ekledi kaldırdı. Facebook kurallarına göre bir kişi için birkaç kez isim değiştirebilir. Daha fazlasına müsade etmez. Her aklınıza estiğinde maalesef isim değişemezsiniz.Facebook’ta ad değiştirmenin sınırı olmasının en büyük nedeni sahte hesaplara karşı güvenlik amaçlıdır.Çünkü kurallarda bahsettiği gibi;
  Bütün kullanıcılarımızın gerçek adlarını vermelerini şart koşuyoruz. Bu da topluluğumuzun güvenli kalmasını sağlar.biçiminde bir uyarıda bulunuyor.Facebook kurallarına göre “Adınızı sadece birkaç kez değiştirebilirsiniz.” Burada anlatılmak istenen isim değiştirme hakkınız dolduğunda isim değiştirme kısmında daha önce değiştirmiş olduğunuz birkaç isimden başka bir isim kullanamıyorsunuz. Facebook'ta İsim değiştirirken adminlerinin bu isim değişikliklerini reddedebileceği gerçeğini unutmayın.Başvurduğunuzda.

  “Ad değiştirme isteğin otomatik onay sistemimiz tarafından reddedildi.” gibi bir yanıt alabilirsiniz.

  Böyle bir durumla karşılaşırsak, isim değiştremezsek, dah önceki isimleri de kullanmak istemiyorsak, peki; Facebook’ta adımı nasıl değiştireceğim? diyorsanız bir çözümü var. Facebook’un Ad Değiştirme Talep formunu doldurun, kimlik bilgilerinizle beraber başvurursanız kimliğinizdeki isminizi kullanabiliyorsunuz. Gerçek adınızı, soyadınızı ve değişikliğin nedenini açık bir dille yazıp, kimlik bilginizi kimliğinizi Jpg formatında eklediğiniz vakit Facebook yetkilileri gerçek isminize dönüşünüzü sağlayabilir.