Facebook'la ilgili ilginç bir anket!

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 23 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Facebook'la ilgili ilginç bir anket!

  Amerika'da bir araştırma genç kullanıcılar hakkında ilginç bir sonucu ortaya çıkardı. Gençlerin internette online davranış alışkanlıklarını ortaya çıkarmak amacıyla yapılan araştırmada, gençler Facebook 'u "çok acıklı" ve ''çok yetişkin'' bulduğu açıklandı..

  Amerika genelinde 802 aile ve 802 gencin katılımı ile 26 Temmuz - 26 Eylül 2012 arasında yapılan bu araştırma, gençlerin internette kendi itibarlarını korumaya çalışırken bile haklarında çok fazla kişisel bilgi paylaştıklarına dikkat çekildi.

  Twitter kullanıcısı gençlerin yüzde 60'ından fazlasının hesaplarının herkesce görülebildiği, bunun aileler açısından endişeli bir durum olabileceğine işaret edildi. Araştırmada, gençlerin sadece dörtte birinin Twitter hesaplarını kişiselleştirdiği, yüzde 12'sinin ise hesaplarının açık ya da gizli olup olmadığını bilmediği kaydedildi.

  Ayrıca Sosyal medyayı kullanan gençlerin yüzde 90'ından fazlasının 2006'da fotoğraflarının hesaplarında paylaşma oranının yüzde 79 olduğuna dikkat çekildi. Aynı dönemde her 10 kişiden 7'sinin yaşadığı yeri kapattığı bildirildi.

  Araştırmada, gençler Facebook'u "çok yetişkin" ve duygusal ve trajik paylaşımlar nedeniyle "çok acıklı" bulduğu, Facebook hesabı olan gençlerin bile zamanlarının çoğunu Twitter kullanarak geçirdiği belirtildi.

  Araştırmayı yapan Pew Araştırmalar Merkezi, gençlerin Facebook hesabı olmasına rağmen vakitlerinin çoğunu Twitter, Instagram ve Tumblr gibi ağlarda harcadığını belirtti.