Facebookta Nasıl Hesap Kapatılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Facebook'ta Hesap Nasıl Kapatılır

  Facebook hesabını tamamen silmek

  Artık Facebook hesabınızı kullanmak istemiyorsanız ve bir daha hiçbir şekilde girmeyeceğim diyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıda anlatacağım. Biliyorsunuz Facebook hesabınızı dondurmak da bir çözüm ancak bizim göstereceğimiz işlem farklı. Facebook hesabını hesabınızı kapatmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Öncelikle onları hatırlatalım.

  Bu işlemin hiçbir şekilde geri dönüşü olmayacak, bütünüyle kapatılan hesabınız gerçekten geri dönülemez halde gelecek ve Facebook'tan kaldırılacak.

  Ayrıca yöneticisi olduğunuz Facebook sayfalarının ve gruplarının başka yöneticileri yoksa sayfalar da kapanıyor. Eğer sayfalar kalsın istiyorsanız hesabınızı kapatmadan önce başka yöneticiler atamayı unutmayın.

  Facebook hesabını kapatma işlemine başlamak için önce hesabınızdaki bütün uygulamaları silmeniz gerekir. Facebook silme işlemi talebinden sonra 2 hafta boyunca hesabınızda hiçbir hareketlilik olmaması gerektiğini belirtiyor. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  İlk önce ekranın sol kısmındaki 'Uygulama Merkezi'ni seçin.

  [​IMG]


  Daha sonra uygulama merkezimizin sol alt bölümünde "Uygulamalarım" menüsüne giriş yapın ve orada karşınıza çıkan tüm uygulamaları "X" işaretlerine basarak kapatın.

  [​IMG]

  Bütün uygulamalardan kurtulduktan sonra Facebook hesabını tamamen kapatma/silme işlemi için aşağıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi belirten bir onay penceresi çıkacak.

  https://www.facebook.com/help/delete_account

  Onay penceresinde "Hesabımı Sil" seçeneğini seçerek devam edin. Ardından sizden şifrenizi ve güvenlik kodunu girmenizi isteyen ekran açılacak. Oraya da istenilen kodları girdiğinizde artık hesabınız silinme işlemi için sıraya alınır.

  [​IMG]


  [​IMG]
  Bu arada iki hafta boyunca hiçbir şekilde hesabınızda bir hareket gerçekleştirmemeniz önemli. Aksi takdirde bütün bu işlemleri tekrarlayarak yeniden iki hafta beklemek zorunda kalabilirsiniz.