Farklı millet din ve inanca mensup insanlarla bir arada hosgörü içinde yaşamanın önemi nedir

Konusu 'Kısa Özet Bilgiler' forumundadır ve Deniz tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici

  Katılım:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  194
  Farklı millet din ve inanca mensup insanlarla bir arada hosgörü içinde yaşamanın önemi kısaca

  Hoşgörü gerçek anlamda insanların birbirlerini anlaması, birbirlerini karşı saygı ve sevgiyle yaklaşmasıyla gerçekleşir. Hoşgörülü olmak her insanın bilincinde olması gereken bir konudur. Yaşadığımız bölgelerde farklı dinde yada farklı inançlara sahip insanlar bulunmaktadır.

  Onlar nasıl bizlerin inançlarına, örf ve adetlerine saygı gösteriyorsa bizde onların inançlarına saygı göstermek zorundayız. Bu durum ülkemizde farklılıklar gösterebilmektedir. Bazı bölgelerde yabancılara düzgün davranılmaz iken bazı bölgelerde ise bu farklı milletten olan insanlara düzgün ve sanki bizlerden biriymiş gibi davranılmaktadır.

  Ülkemizde bu durum en çok Türk Kürt meselesiyle gün yüzüne çıkmaktadır. Özellikle doğu bölgelerinden batıya göç eden insanlara farklı bakılmaktadır. Oysa ki onlarda Türk vatandaşıdır. Onlarda bizlerin sahip olduğu tüm hak ve özgürlüklere sahiptir.

  Tüm insanlara hoşgörülü yaklaşarak bir arada yaşamayı öğrenmemiz gerekir. Çünkü her insan farklı inançlara sahip bile olsa eşittir. Bunun bilincinde olarak bir arada birbirimize muhtaç olduğumuzun farkında olarak yaşamak bizlere düşen en büyük görevlerdendir.