Floransa'da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Konusu 'Dünya ülkeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Floransada Gezilecek Yerler Listesi, Floransa'nın Gezilecek ve Görülecek Mekanları


  Aslında küçük bir kent olan Floransa'da yaya olarak da gezilebilir ama ben araçla gezmek istiyorum diyorsanız size tavsiyemiz iki katlı turistik otobüslere binmeniz. Mavi ve kırmızı olan bu otobüsler iki hatlı olarak şehrin en güzel yerlerini gezdiriyor. Floransada sırasıyla aşağıdaki yerleri gezebilirsiniz.

  1.Galleria dell'Accademia: Michelangelo'nun meşhur Davud heykelinin orijinali burada sergilenir.
  2. Duomo ve Cupola del Duomo: Floransa Katedrali ve kubbesi ancak kubbesine tırmanmanızı tavsiye etmem. Hem çok sıra oluyor hem de daracık merdivenleri tırmanıyorsunuz, katedralin içinden görmeniz yeterli.
  3.Campanile di Giotto: Çan kulesi, zaten hemen katedralin yanında
  4. Battistero di San Giovanni: Vaftizhane ve bu da hemen katedralin karşısında. Buradaki kapıları inceleyin, gerçekten nefes kesici
  5.Galleria degli Uffizi: Dünyaca meşhur Uffizi Galerisi ancak günübirlik gezi için çok zor. Eğer çok görmek istiyorsanız gelmeden bilet alın ve 5-6 tane eseri seçip sadece onlara bakın. Bütün odalara bakmaya kalkarsanız 2 gün bile yetmez.
  6.Piazza della Signora ve Palazzo Vecchio: Medici ailesinin ilk sarayı. Bu meydan çok güzel, dondurma yiyin veya kahve için. Davud heykelinin bir kopyası burada var. Ayrica temmuz 2012'den itibaren Palazzo Vecchio'nun kulesi de ziyaretcilere acildi. Buraya da cikabilirsiniz.
  7.Ponte Vecchio: Dünyanın en şirin köprülerinden biri, bol bol fotoğraf çekin.
  8. Palazzo Pitti: Medicilerin sarayı, burası da gez gez bitmez. Meydanda vakit geçirebilirsiniz.
  9. Piazza Michelangelo: Turistik otobüse binip buraya çıkın ve şehre tepeden bakın. Buraya çıkarken geçtiğiniz yerler Floransa'nın en güzel yerleri.
  10.Gusta Pizza'da pizza yiyin.
  11.Gelateria Dei Neri adresi Via dei Neri 20/22R, 50122 Florence

  Alıntı