Giorgio Armani Kimdir Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Giorgio Armani 11 Temmuz 1934 yılında İtalya'da doğmuş bir moda ve erkek giyim tasarımcıdır. 1974 yılında ortağı Sergio Galeotti ile beraber erkek giyimi üzerinde çalışan Giorgio Armani S.p.A. şirketini kuran tasarımcıdır.
  Giorgio Armani Piacenza, Emilia-Romagna'da doğmuştur. Tıp eğitimi alan ünlü moda tasarımcısı, askere çağrıldığı dönemde fotoğrafçılıkla uğraşmak için tıbbı bırakmıştır.. Daha sonraki dönemde La Rinascente, vitrin düzenlema işinde çalışmaya başladı.
  1961'den 1970'e kadar herkesçe bilinen moda evi Nino Cerruti için çalışan Armani ,serbest çalışabilmek için buradan da ayrıldı. 1975 yılında ise kadın giyimine başladı. Bu dönemde Kız kardeşi Rosanna Armani de şirkete katıldı. Giorgio Armani daha çok futbol takımı Inter Milan'ın taraftarı olarak tanınır.. Hatta alınan habere göre 2006 yılında Inter'in yeni başkanı olacaktı. Hala Milan basketbol takımının başkanıdır.
  Uluslararası ününü özellikle Richard Gere'in Amerikan Jigolosu filmindeki rolü ve pek çok diğer Hollywood ünlüsüne yaptığı kıyafetlere borçludur.
  Günümüzde temiz ve kalıplı çizgileri ile tanınan Galeotti 1985 yılında hayatını kaybetti.