Google Glass nedir? Ne işe yarar?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Google Project Glass Nedir? Google Glass Ne işe yarar?

  Geleceği çok yakınımıza getiren Google Glass dünyada icat edilen önemli icatlardan biri. Google bu cihazla harika bir iş çıkardı. İnternette şimdiden ön siparişleri başlayan gözlüklerin daha önce videosu yayımlandı. Google Glass hakkındaki videoyu buradan izleyebilirsiniz.

  Google Glass yılın en büyük icatlarından bir tanesi. Google bu gözlükle telefona bile ihtiyaç duymadan bir tasarımı karşınıza çıkardı. Gözlüklerin köşesinde bulunan kamera ile gördüklerimizi anında yakalamamıza imkan sağlıyor.Hem de sesli bir komutlarla. Ayrıca bir özelliği de kaybolduğunuz zaman navigasyon görevi yapıyor. Gördükleriniz, görüş açınız gözlüğün kullandığı verilere dönüşüyor.
  Ayrıca Google Glass resim ve videoları sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor ve ses komutlarıyla da anında paylaşabilme imkanı veriyor.
  Diğer bir özelliği de Google Glass bilmediğimiz nesnelerin ne olduğu, bilinmeyen konularda da bize yardımcı olabiliyor. Kısaca denilebilir ki bu gözlükler hayatımızın merkezinden girmeye hazırlanıyor. Bu teknoloji telefonları elimizden bıraktıracak bir yöntem diyebiliriz.
  [​IMG]