Google'ın kurucusu kim?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Google'ın kurucusu kimdir

  Google'ın kurucuları: Larry Page Kim? - Sergey Brin Kim?

  Bugün arama devi Google'ın doğum günü. Google'ın kurucularından Sergey Brin 21 Ağustos 1973 Moskova Rusya doğumlu.
  Amerikalı girişimci Sergey Brin Rus yahudisi bir ailenin çocuğudur. Brin,Stanford Üniversitesi'nde doktora yaparken, arkadaşı Larry Page ile birlikte Google arama motorunu ve Google şirketini kurdu. Halen Teknoloji başkanı ve yönetim kurulu üyesi olan Sergey Brin, Forbes'a göre 18,7 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 100 insanından biridir .
  Bill Gates, Larry Page ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ile birlikte sadece kendi çabasıyla milyarder olan 4 kişiden biridir.Buna rağmen hala mütevazi bir biçimde hayatını idame ediyor.

  [​IMG]

  5 yaşında iken ailesiyle ABD'ye göç etmiştir. Maryland Üniversitesi'nde matematik ve bilgisayar mühendisliği okumuş, yüksek lisans ve doktorasını Stanford Üniversitesi'nden almıştır. Ayrıca Sergey Brin, lise ve üniversite yıllarında jimnastikle uğraşmıştır.

  Larry Page Kimdir

  [​IMG]

  Bilinen adı Larry Page. 26 Mart 1973'de ABD Michigan kentinde doğdu. Arama motoru Google'ın temel algoritmalarının geliştiricisi ve Sergey Brin ile birlikte Google şirketinin kurucusudur. Hala Google şirketinin yönetim kurulu başkanı konumundadır.

  Larry Page, Michigan Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü mezunudur. Stanford'da yüksek lisansını bitirmiş, doktorasını yapmaktadır.
  Forbes'a göre 18,7 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 100 insanı arasında 24. sıradadır.


  Larry Page ve Sergey Brin
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 26 Eylül 2012