Görmek istediğin rüya hangisi?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 24 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  [​IMG]

  Kendi rüyanı kendin seç uygulaması


  Dream:ON ile kendi rüyanı kendin seç dönemi başlıyor..İngiltere'de akıllı telefonlar için geliştirilen yeni bir uygulama ile kullanıcılar artık görmek istedikleri rüyayı seçebilecekler. Hatta görülen rüyayı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmak da mümkün olacak. Hertfordshire Üniversitesi asistanlarının geliştirdiği bu akıllı telefon uygulamasının adı: Dream:ON Akıllı telefonuna ilginç uygulamayı yükleyenler uykudayken görmek istediği rüyayı belirleyebiliyor.
  Peki bu uygulama nasıl olacak?
  Önce hangi tarz bir rüya görmek istediğini seçiyorsun.Ve hangi saatte uyanmak istiyorsan telefonuna kaydediyorsun. Daha sonra telefonu yatağının başucuna bırak. Uykuya daldıktan sonra telefon, senin uyku sırasındaki hareketlerini gözlemliyor. Rem uykusu denilen yani uykunun rüya görülen kısmında olduğunu algıladığında Soundscape dadında bir müzik kaydı çalmaya başlıyor.Daha önce seçilmiş olan bu müzik, istediğin rüyayı görmene vesile oluyor.Tabii şunu da belirtelim kullanıcı tercih ettiği müzik parçasına göre bir dere kenarı, bir uzay aracı ya da ormanlar gibi bir bazı ortam tercihleri yapabiliyor.
  Ses kayıtları, uyuyan kişinin kumsalda güneşlendiğini, uçabildiğini ya da ormanda yürüdüğünü görmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu akıllı telefon, kullanıcının uyanmaması için de çalan müziğin ses ayarını da yapıyor.
  Facebookta rüya paylaşımı için

  Telefon Rem uyku evresinden çıktığınızı farkettiği anda hassas tonda alarm çalmaya başlıyor .ve kullanıcıyı uykusundan uyandırıyor. Böylelikle görülen rüyayı, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmanız mümkün oluyor.Bu arada istenildiğinde rüyada görülen kişileri etiketlemek imkanı da veriyor.
  Uygulama şimdilik sadece iPhone ve iPad'de kullanılabiliyor. Dream:ON 2013 yılı içerisinde diğer akıllı telefonlara da yüklenebilecek.

  (turktime)