Günün stresi nasıl atılır?

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Elif tarafından 24 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Gün içerisinde bazı durumlar bizleri mutsuz eder. Günün bize olumsuz yansıdığı etkilerden kurtulmak için ne yapmalıyız? İşte bir kaç öneri:
  [​IMG]
  Stres nasıl atılır? Stresle baş etme yolları

  İnsanların bir çoğunun rahatlatan ve stres azaltan, stres önleyici soluma derin ve düzenlidir. Nefesin alınışı ve verilişi aşağı yukarı aynı uzunluktadır. Çoğunlukla insanlar düzensiz, hafif nefes alır yada nefeslerini tutarlar. Eğer başkalarının soluma yöntemlerine dikkat ederseniz bunu kolayca anlayabilirsiniz. Soluma her hücrenin güçlü ve sağlıklı kalması için gerekli oksijeni almamızı sağlar. Fiziksel, zihinsel ve duygusal enerjimizi arttırır. Bizi gerilim ve baskıdan uzaklaştırır. Solumamız her an bizimle olan bir işlevimizdir; derin nefes almak rahatlatıcı bir tekniktir ve bedavadır.

  Bir sorun anında bu durumdan çıkartabileceğiniz olumlu yorumlara odaklanın. Olası tüm olumlu sonuçları göz önünde bulundurun. Hayal gücünüzü serbest bırakın. Herhangi bir durum için düşünebileceğiniz milyonlarca sebep var. İsteyerek olumlu bir yol seçtiğinizde otomatik olarak rahatlar ve içinizde kendinizi daha iyimser hissedersiniz.

  Hafta sonu evde bilgisayar başında veya televizyon izlemek yerine parkta yürüyüş yapabilirsiniz. Böylece kuş sesleri ile stresten ruhunuzu arındırmış olacaksınız.
  Fırsat bulduğunuz anlarda sessizliğin keyfini sürün. Arabada radyoyu kapatıp, camı biraz aralamak ve rüzgarın sesine eşlik etmek ruhunuza iyi gelecek.