Hastanelerde Tablet Dönemi Başlıyor

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Hastanelerde Tablet Dönemi

  Artık hastanede karışık hasta dosyalarının yerine tablet bilgisayarlar alacak.Kağıtsız Hastane projesi ile Hastanelerde Tablet Dönemi Başlıyor..
  [​IMG]
  Ankara'da pilot hastanede tedavi sırasında tüm verilere tablet bilgisayarlar veya akıllı telefonlarla ulaşılabilecek.
  Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulaması Kağıtsız Hastane projesi için pilot hastane seçilen Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde doktorrla hemşireler kağıt-kalem yerine tablet bilgisayar kullanmaya başladı.
  Kaynak: TRT
   
 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Cevap: Hastanelerde Tablet Dönemi Başlıyor

  Tablet bilgisayarla tedavi sürecinde bilgilerin aktarıldığı monitörlerde hastanın fotoğrafı bile bulunuyor.Sistemle hastaya ait tüm bilgiler başucundaki monitörden de takip edilebiliyor.
  Hastayı takip eden doktor hastane dışındayken bile tablet bilgisayar veya akılı cep telefonu aracılığıyla her türlü sonucunu görüyor, ilacın dozunu yeniden düzenleyebiliyor veya yeni bir tedavi başlatabiliyor.
  Yakında yazılı imza dönemi de kapanacak, yerine e-imza kullanılacak.
  Hastalardan alınacak onay dışında tüm işlemler bu e-imza ile yapılacak. Hekimler ve diğer sağlık personeli, TÜBİTAK ile yürütülecek projeyle yakında e-imza kullanmaya başlayacak.
  Ayrıca her hasta odasında acil durumlar için düğmeler bulunuyor.Hastanın acil müdahaleye ihtiyaç duyması, bebek kaçırılması ya da sağlık personelinin şiddete uğraması halinde bu düğmeler aracılığıyla yardım talebinde bulunulabiliyor.