Hayatın bize sunduğu fırsatlar

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Elif tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Bazı fırsatlar insanın karşısına bir defa çıkar

  Hayatın bize sunduğu bazı fırsatlar vardır ki ömrümüzde bir defa elimize geçer.Çünkü hayatımızın hiçbir döneminde bize böyle bir fırsat bir kez daha sunulmayacak.Hangi yaşta olursak olalım, bir çoğumuzun başına sadece bir kere çıkan fırsatlar vardır. Bazıları bu fırsatı değerlendirir ve mutluluğun tadına varır. Bazılarıysa bir içsel çekişmeyle, gözlerinin önünde durup bekleyen fırsatı değerlendiremeden göçüp giderler.
  [​IMG]

  Fırsat eşittir mutluluk diyebiliriz..İnsan,hayatının her dönemi içinde parça parça mutluluğu çoğu kez yakalar. Yaşadığı mutluluk hissinin sonsuza dek sürmesi için dua eder. Ama hayatta herşeyde olduğu gibi mutluluk anlarının da sonu gelecek .İnsan sonsuza kadar içinde yaşayacağı ve hiç uyanmayacağı bir düş göremez. Doğası gereği uyuduğu uykudan uyanmak zorundadır. Bazı durumlarda insan aynı rüyaya kaldığı yerden devam edemez. Şöyle düşünün..Çok güzel bir rüya görüyordunuz ve en güzel yerinde uyandınız. Uyandığınıza hayıflanırsınız.Yeniden uykuya dalmak, o düşü görmeye devam etmek ve hiç uyanmamak istersiniz.Ancak bu mümkün görünmüyor. Bu hepimizin başına gelmiştir. İşte bu noktadan sonra yeni fırsatları yakalamak mutluluğun tadına bir kez daha varabilmek için kendimizi hazırlama dönemi başlayacak.
  Bazen farkedemesek de, bilinç altında yeni fırsatlara hazırlıksız yakalanma korkusu vardır. Öyleyse çabucak toparlanmalı ve kendini mutlu olmaya yeni fırsatlara hazırlamalıdır.
  Bazen hayal kırıklıkları insanın içine işler. Her defasında ''yine olmadı, yine yapamadım, beceremedim'' der ve bu suçlamalarla insan kendi kendisini karşısına alır.Ama unutulmamalıdır ki bu hayal kırıklıkları hayat tecrübeleridir.Yeni fırsatlar kapıda bekliyor.Çünkü hayat her şartta devam ediyor. Yeni fırsatları yakalamak için kendimizi hazırlama dönemi bu durumda başlayacak.
  [​IMG]

  Fırsat ele geçtiğinde ve değerlendirildiğinde bütün hayatımız değişmiş gibi hissederiz. Fırsatı kaçırdığı için üzülen insan olmaktansa o şansı yeniden yakalamak, çabalayan insan olmak hayatı yaşamaktır.Ancak bu şekilde kaçırıklarımızı telafi edilebiliriz.
  Geçmişin pişmanlıkları, geleceğin kaygılarından arınmış, yeniden, yeniden güzellikleri değerlendirmek..Keşke demek ya da iyi ki demek o an için söylenen kelimelerdir.
  Hayatın bize sunduğu fırsatlara dair çok güzel bir söz: "Hayatlarımızı bazen yakaladığımız fırsatlar belirler. Bazen de kaçırdığımız." (The Curious Case of Benjamin Button )
  E.U/webokur.com​
   
 2. Berrak

  Berrak

  Katılım:
  21 Mart 2012
  Mesajlar:
  479
  Cevap: Hayatın bize sunduğu fırsatlar

  :rolleyes: Teşekkürler E.U ...
   
 3. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: Hayatın bize sunduğu fırsatlar

  İlgin için ben teşekkür ederim :p
   
 4. Berrak

  Berrak

  Katılım:
  21 Mart 2012
  Mesajlar:
  479
  Cevap: Hayatın bize sunduğu fırsatlar

  Ne demek... :eek: Oku de yeter. :D Hele ki kalem de seninse. ;)