Hicri Yılbaşı Mesajları

Konusu 'Kutlama Mesajları' forumundadır ve Elif tarafından 14 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  2012 Hicri Yılbaşı ve Muharrem Mesajı

  En güzel hicri yılbaşı mesajları

  Bugün idrak ettiğimiz Hicri Yılbaşı, Miladi takvime göre, 622 senesinde Hz. Muhammet (s.a.v) ve çevresindeki müslamanlara, putperestlerin Mekke’de hayat hakkı tanımaması üzerine Medine’ye hicret etmelerinin başlangıcıdır.

  14 Kasım Çarşamba’yı 15 Kasım Perşembe’ye Bağlayan Gece 1434 Yeni Yılınızı Tebrik Eder, Tüm İslam Alemi İçin Hayırlara Vesile Olmasını dileriz..
  [​IMG]

  HİCRİ YILBAŞI MESAJI

  Rabbim geçmiş yılımızda hakkımızda şefaatçi,gireceğimiz bu yeni yıldada hakkımızda hayırlı mübarek kılsın inşAllah..Sadakatimizde daha nice uzun hicri yıllara.
  Selam ve dua ile


  İnsanlığın her yönüyle cehalet batağına saplandığı bir zamanda, “Alemlere Rahmet Olarak” vazifelendirilen İslam Peygamberi; insanlara maddi-manevi refah ve mutluluğu, sadece Allah’a olan kullukla hürriyeti, kabile-kavim taasubunu ortadan kaldırarak, insana “eşref-i mahlukat” olma değerini vererek İslam Medeniyeti’nin temellerini atmıştır.


  Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! hayatımızın hicretleri,bedirleri,uhudları,hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın ..
  Selam ve dua ile..
  [​IMG]

  Bu Medeniyet; “oku!” ilahi emriyle başlayan kitap ehli bir medeniyettir. İnsanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkaran bir medeniyettir. İnsanlık, bugün yakaladığı medeniyet seviyesini, bütün insanlığı kucaklayan İslam Dini’ne boçludur.

  Bütün müslümanların Hicri Yılbaşı’larını tebrik ederken, asırlarca insanlığa yüksek medeniyetler kurarak hizmet vermiş bir dinin mensubu ve O’nun Elçi’sinin ümmeti olarak, Hicret’in ışığında, kul ve elçi olan Hz. Muhammet’in (s.a.v) yaşayarak bizlere dünya ve ahiretimiz için miras bıraktığı İslam’ı yeniden anlamaya ve keşfetmeğe davet ediyorum.
   
 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: Hicri Yılbaşı Mesajları

  Hoşgeldin hicri yılbaşı
  Hoşgeldin Muharrem ayı,aşure ayı

  İnşaAllah bütün islam alemine bereket,huzur,ruhlarımıza rahmet getirdin..

  [​IMG]

  Rabbim geçen bir yılın hesabını tüm islam kardeşlerimize kolay vermeyi gelecek olan yılı da en hayırlı şekilde geçirmeyi hepimize nasip etsin inşaAllah...
  [​IMG]
  AMİN


  [​IMG]


  [​IMG]
   
 3. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: Hicri Yılbaşı Mesajları

  [​IMG]

  [​IMG]