Horozu çok olan köyde sabah geç olur ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Nehir tarafından 4 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Horozu çok olan köyde sabah geç olur kompozisyonu

  Günlük hayatımızda bir çok iş ile karşılaşırız ve bu işlerimizi halletmek için bazı kararlar almamız gerekebilir. Bu kararları alırken kendimizden emin bir şekilde almalıyız ve aldığımız kararların arkasında durmalıyız. Eğer aldığımız kararların arkasında durmaz ve kendimizden emin olmaz ise çevremizdeki insanlar bizim bu durmumuza sesiz kalmaz ve aldığımız kararlara müdahale ederler.

  Yapacağımız işlere yada karşılaştığımız bir sorun veya durumda karar alırken başkalarının da fikrini söylemesi yada müdahale etmesi olayı içinden çıkılmaz bir duruma sürükleyebilir. Özellikle önemli kararlarda her kafadan bir ses çıkması o işin sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılmasını engeller. Özellikle bir iş yerinde yada bir ailede her kafadan farklı bir ses çıkması iş yerinin yada ailenin düzensiz olmasını sağlar.

  İş yerini örnek vermek gerekirse patron dışında birileri de kafasına göre sağa sola emir yağdırırsa işçiler ne yapacaklarını bilmez.Yada bir aile de baba farklı söyler, anne farklı söyler ve çocuklarda farklı söylerse huzursuzluk olur. Veya bir yolculukta bir rehber olmaz ise her kafadan bir ses çıkar.

  Sonuç olarak bir işe çok kişi karışır ve burnunu sokarsa o iş karmakarışık bir hal alır. Ve işin çözümü için bir sonuca varılamaz.