Kompozisyon Hoşgörü İle İlgili Kompozisyon Ödevleri

Konusu 'Ödevim var' forumundadır ve Demir tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Demir

  Demir

  Katılım:
  2 Şubat 2013
  Mesajlar:
  4.574
  Hoşgörü Kompozisyon Örnekleri

  Hoşgörü, insanların birbirlerinin düşüncelerine, inançlarına ve yaşam felsefelerine saygı duyması, anlayışlı olması demektir. Yaşadığımız dünyada kişilerin uyum ve düzen içinde yaşayabilmeleri için hoşgörü şarttır. Hoşgörünün olmadığı bir yerde asayişten söz edilemez.
  Her insanın kendi fikirleri, hayata bakış açısı ve mantalitesi vardır. Dünyadaki milyonlarca insanın aynı düşüncede olması beklenemez. Her kişi farklı fikirlere sahip olduğu için insanların birbirlerinin düşüncelerine saygılı olması gerekmektedir. Kişilerin birbirine karşı bu saygısına hoşgörü diyoruz. Öncelikle kavramamız gereken şudur ki; bir konuda fikir sahibi olduğumuz zaman karşımızdaki insanın bizimle aynı görüşte olmadığını kabullenmemiz ve ona göre davranmamız gerekir. Hoşgörünün olmadığı bir dünyada kargaşa görülür. Mevlana Celaleddin Rumi, hoşgörünün en önemli temsilcisi olarak kabul edilir.
  Her insan hoşgörü sahibi olmanın güzelliğini kavramalıdır. Unutulmamalıdır ki gelişme ancak farklı düşüncelerin çatışmasıyla ortaya çıkar. Her yeni düşünce akımı yeni bir gelişme adımı olarak görülmelidir. Hoşgörü hayatın önemli bir parçasıdır.