Güncel Huawei p8 lite özellikleri nelerdir

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Webokur tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Webokur

  Webokur

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  21
  Huawei p8 lite özellikleri nelerdir

  Huawei P8 Lite, tahmin edilebileceği üzere P8'in bir takım özelliklerinin kırpılmış versiyonu olduğu düşünülebilir. Donanım ve tasarım olarak farklılıklar oluşturan iki model, yazılım noktasında ise aynı yolu seçtiğini görebilirsiniz. Şimdi söze önce tasarım ile başlayalım diyoruz.

  P8 Lite, tasarım olarak P8'e yakın bir model olarak karşımıza çıkar. Temel fark ise, P8 Lite'da plastik bir malzeme kullanılmış olması. Fırçalanmış arka kasası ve üst kısımda yer alan parlak piyano siyahı kısmıyla göze şık gelen bir arka gövde tasarımı sağlanmış. Fakat alt kısımdaki bandroller göze batacak şekilde büyük kullanılmasaymış çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz. Telefon ön yüzden de amirale çok benzetilebilir. Sensorların yeri farklı ve alt kısımda P8'de boş olanyer, Lite'da logo ile kapatılmış.
  Huawei p8 lite özellikleri nelerdir.jpg

  P8 Lite, 7.7 mm kalınlığında ve 133 gram ağırlığındadır. P8 ise 6.4 mm ile daha ince ancak 144 gramla daha ağırdı bir telefondur. Ekran boyutları olarak da P8 Lite, 5.0 inç boyutuyla P8'den daha küçük bir ekran ile sizlerle olacaktır.

  Telefonun çevresine baktığımız zaman, yine plastik malzemeden bir çerçeve ile süslendiğini gördüğümüz telefonun, sağ kenarında P8'le aynı şekilde ses, güç tuşlarının ve SIM kart ile microSD kart slotlarını görmekteyiz. Cihazın yurt dışında çift SIM slotu seçeneğiyle satışa sunulacağını, fakat ülkemizde tek SIM kartlı modelin bulabileceğinizi de bu noktada söylemek gerektir sanırım.

  Huawei P8 Lite'ın arabirimi tıpkı büyük kardeşi P8'le aynı özelliktedir. Android 5.0.2işletim sistemiyle gelen cep telefonu, üzerinde Huawei'nin kendi ara yüzünü taşımaktadır.