İlk Yerli Akıllı Telefon Gebze Geliyor

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  İlk yerli akıllı telefonu Turkcell üretecek

  Akıllı cep telefonu olan 'Gebze' Turkcell tarafından üretimine başlanacak.. Bilindiği gibi Turkcell ilk cep telefonlarını 2010 yılında T10 ile piyasaya çıkarmıştı. Şimdilerde yeni bir proje ile karşımızda. Tasarım ve yazılımı bütünüyle Türk mühendislerine ait olan akıllı telefonun mevcut cari açığı da azaltması da bekleniyor.

  Bu projeyi Barcelona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde tantan Turkcell yetkilisi akıllı cep telefonunun üretiminde ABD şirketi Qualcomm ile ortaklık içinde olacaklarını ama tasarım ve üretimin tamamen Türk mühendislerinin elinde olacağını açıkladı.

  Projenin adı neden Gebze. Çünkü Gebze'deki AR-GE binasında çalışan Türk mühendisler cihazı üretecek.

  [​IMG]

  İLK YERLİ AKILLI TELEFON GEBZE


  * Telefonun tasarımı ve yazılımı dahil tamamen Türk mühendislerinin elinden çıkacak. Ayrıca Turkcell’in 700 kişilik Ar-Ge üssü Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilecek akıllı telefonun başta bölge ülkeler olmak üzere ihracatı da hedeflenmektedir.

  Gebze akıllı telefon 2013 yılı içerisinde tüketici ile buluşması bekleniyor. Fiyatı hakkında henüz açıklama yapılmadı ancak herkesin alabileceği uygun fiyata satılması düşünülüyor.