İnci gibi dişlere sahip olabilmeniz için doğal reçeteler

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Aşağıdaki önerileri ve bitkisel reçeteleri uygulayarak herkesin imrenerek bakacağı inci gibi dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

  1. Toz halindeki yalancı tespih ağacı yaprağı ile dişlerinizi her gün fırçalayarak hem dişlerinizin inci gibi bir görüntüye kavuşmasını sağlayabilir, hem de sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.
  2. Dişlerinizi her gün sodyum bikarbonat ve tuz karışımı ile düzenli olarak fırçalarsanız bembeyaz dişlere sahip olursunuz.
  3. Dişlerinizi tuz ile ovup durulayarak parıldayan dişlere kavuşabilirsiniz.
  4. Portakal kabuğunu kurutup toz haline gelinceye kadar öğütünüz. Her gün dişlerinizi hazırladığınız portakal kabuğu tozu ile fırçalayınız. Böylece ışıldayan bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.
  5. Nar kabuğunu kurutup toz haline gelinceye kadar öğütünüz. Dişlerinizi sabah akşam bu nar kabuğu tozu ile fırçalayınız.
  6. Toz halindeki zerdeçalla her gün dişlerinizi ovun. Hem dişleriniz inci gibi parlayacak, hem de her türlü diş sorununuzu zer deçal sayesinde gidereceksiniz.
  7. İmrenilecek kadar güzel dişlerin bir başka sırrı ise her gün şeker kamışı yemektir.
  8. Naneyi kurutup öğütün ve sararan dişlerinizi hazırladığınız kurutulmuş nane ile her gün ovun ve birkaç dakika sonra yıkayın. Sadece birkaç gün sonra dişleriniz beyazlığına yeniden kavuşacak.
  9. Sararan dişleri tedavi etmek için, toz halindeki zerdeçalı, tuzu ve ıhlamur suyunu karıştırıp, bu karışımla 15-16 gün boyunca her gün dişlerinizi ovunuz. Çok geçmeden dişleriniz doğal parıltısını yeniden kazanacak.
  10. Çemen otu tohumumu suyun içinde kaynatın. Soğumaya bırakın. Dişlerinize güç ve parlaklık kazandırmak için kaynamış çemen otu tohumu ve su karışımıyla dişlerinizi çalkalayın.
  11. Her gün, dişlerinizi şeker ve toz halinde karanfille ovarak sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.
  12. Ihlamurun suyunu çıkardıktan sonra, posasıyla dişlerinizi her gün ovun. Dişleriniz, doğal beyazlığına yeniden kavuşacak.