İnsanlığa Nasıl Faydalı Oluruz

Konusu 'Hakkında bilgi' forumundadır ve Nehir tarafından 15 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  İnsanlığa Nasıl Faydalı Oluruz kısaca

  Kainatta başta insanlar olmak üzere bitkiler, hayvanlar ve daha bir çok bir çok canlı yaşamaktadır. Bu da yeryüzünün korunup insanlığın her geçen gün daha da gelişmesi gerektiğini kaçınılmaz hale getirmektedir.

  İlim ve bilim zamanla unutulabilecek bu nedenle de sürekli devam ettirilmesi gereken alanlardır. Ancak insanlığın gelişebilmesi için de insanlara büyük görevler düşmektedir. İnsanlar, bu bağlamda faydalı olmak için çalışmak durumundadırlar.

  İnsanlığa faydalı olmak konusunda aslında bir çok şey yapılabilir. Örneğin; bilim alanında çalışmalar yapmak gün ışığına çıkmamış bilgileri araştırıp kanıtlayarak insanlığın bu bilgileri öğrenmesi ve bu bilgilere ulaşması sağlanabilir. Böylece insanlık çağdaş medeniyetler seviyesine daha kısa bir zaman diliminde ulaşabilir. Çalışan kesinlikle pasif kalmaz ve tembel olmaz bu nedenle de insanlığa ve diğer canlılara dair çalışmalar yapmak ve yeni bilgileri insanlara kazandırmak önemli bir durumdur.

  Günümüzde pek çok proje konusunun çıkış kaynağı insanlara nasıl faydalı olabiliriz sorusudur. Aşağıda bu konu ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

  İnsanlara faydalı olabilmenin temel yolu insanların ihtiyaçlarını giderebilecek uğraşlarda bulunmak ve onların sorunlarına çözüm getirebilmektir. Bir insanın eksik olduğu bir şeyini tamamladığımızda o insan için faydalı olabildiğimiz söylenebilir.

  İnsanlık için faydalı olmak çok çalışmak, emek vermek ve yeni bir şeyler üretmekle mümkündür. Tarih boyunca büyük icatlar yapmış olan kişiler, elde ettikleri buluşları ile insanlık için önemli adımlar atmışlardır. Elektriğin bulunması, tekerleğin icadı bu buluşlara örnek gösterilebilir. Ayrıca insanlığa faydalı olmak için insanlara yardım eden kuruluşlarda da görev almak mümkündür. Her ülkede insanların iyiliği için hizmet veren pek çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bunlarda gönüllü olarak çalışan kişiler ihtiyaç sahiplerine yardım ederek insanlara faydalı olabilmektedir.