İnternet Nedir Kısaca

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Yavuz tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  İnternet Nedir Kısaca Yazı

  İnternet Nedir Kısaca Bilgi

  İnternet, kablolu yada kablosuz olarak bilgisayarlarda yüklü olan görsel, yazılı yada ses dosyalarının paylaşıldığı ağa verilen ismdir. Bazen kısaca web yada net kelimeleriyle de isimlendirilmektedir. Abd'nin 1960'lı yıllarda hükümet tarafından başlatılan devlet sektörlerinde kullanılmak amacı ile kurulan bir ağ sistemi olup, gelişen teknoloji ile birlikte tüm dünyaya açılmıştır. Bilgisayarların kablolu yada kablosuz olarak birbirlerine bağlanmaları ile oluşan ağdır.
  [​IMG]
   
 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Cevap: İnternet Nedir Kısaca

  İnternet Sözlük Anlamı: Bilgisayarla sağlanan, uluslararası bilgi iletişim ağı, bilgisayar ağı.

  Dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır. TDK, İnternet sözcüğüne karşılık olarak genel ağı önermiştir.İnternet yerine zaman zaman sadece net sözcüğü de kullanılır.

  İnternet, Binlerce akademik ve ticari ağla devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. Bilgisayarlar arasında bilgi çeşitli protokollere göre paketler halinde transfer edilir. İnternet üzerinde elektronik posta ve birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgiler ve hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

  İnternet'in kökeni, hataya dayanıklı, sağlam ve özel bir bilgisayar ağı kurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980'lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990'larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile internet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır.
   
 3. Cevap: İnternet Nedir Kısaca

  Hmm kısa olmuş güzel ama daha da güzel bilgi verebilirdiniz daha da kısa olabilirdi.Daha güzel sunum olmalıydı sadece yazı olmamalıydı resim daha fazla olmalıydı.Size puanım : 5
   
 4. Internet nedir 6.sınıf kısca