İphone 5 Zil Sesi Yapmak

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  iTunes ile zil sesi nasıl yapılır? iPhone'a zil sesi nasıl yüklerim diyorsanız Aşağıda bulunan açıklamaları adım adım takip ederek iPhone için 40 saniyede kendi zil seslerinizi yapabilirsiniz.

  Bildiğiniz gibi iTunes Türkiye için zil sesi satın alma desteği sunmamaktadır. Bu nedenle zil sesinizi kendiniz yapmanız gerekir..

  Bilgisayarınızda iTunes bulunması gerekiyor. İlk önce zil sesi oluşturacaksanız müziğinizi belirleyin daha sonra da müziğin hangi bölümünü zil sesi yapmak istiyorsanız o bölümü iyi seçin bunu yapmanızdaki amaç iPhone, zil sesini en fazla 40 saniye süreye kadar desteklemektedir.

  Zil sesi yapmak istediğiniz müzik iTunes da ise direk zil sesi oluşturmaya geçebilirsiniz. Eğer değilse zil sesi yapmak istediğiniz müziği iTunes Arşivine eklemeniz gerekmektedir.
  iPhone için Zil Sesi Yapma


  1.Zil sesi yapmak istediğiniz müziğe sağ tıklatıp ''Bilgi Ver'' seçeneğine tıklayınız.
  [​IMG]
  Bilgi Ver Seçeneğine Tıklayınız

  2. Açılan pencerede üst menüde Seçenekler'e tıklayınız ve gelen ekranda alt tarafta zil sesi yapacağınız müziğin kırpma aralıklarını belirliyoruz en fazla 40 saniye aralık oluşturabilirsiniz. Bu sebepten dolayı seçeceğiniz müziği iyi dinleyip kesmek istediğiniz saniye aralıklarını belirleyiniz.Sonra Tamam'a tıklayınız.
  [​IMG]
  iPhone Zil Sesi Aralıklarını Belirleyiniz

  3.iTunes'de seçmiş olduğunuz müziğe sağ tıklayarak AAC Sürümünü Yarat seçeneğine tıklayınız.

  [​IMG]
  IPhone Zil Sesini ACC Sürümünü Yaratma

  4.Seçtiğiniz müziğin AAC sürümü iTunes'e gelicektir. Buradan AAC sürümünü seçip Masaüstüne ya da bir klasöre kopyalayınız.
  [​IMG]
  ACC sürümünü masaüstüne atın.

  5. iTunes'deki AAC(kesmiş olduğunuz zil sesini) silin..
  [​IMG]
  iTunesdaki zil sesini siliniz

  6. Şimdi de Masaüstündeki zil sesinize gelip dosya formatını .m4r yapınız. Bu işlemi zil sesinize sağ tıklayıp Bilgi ver seçeneğini seçini. Buradan aşağıda İsim ve Uzantı bölümünü .m4a yerine .m4r yazınız.

  Masaüstündeki zil sesinizin uzantısını değiştirin..

  7.Masaüstündeki zil sesinizi iTunes'daki Ses Tonları'na atınız. Daha sonra Cihazınızı Bilgisayarınıza bağlayınız ve iTunes'dan cıhaznıza girip yukarıdan Ses Tonlarını seçip sağ alttaki Uygula butonuna basınız.

  [​IMG]
  iTunesdan Zil Sesini Seçiniz

  8.Uygula dedikten sonra artık zil sesi cihazınızda olacak. Şimdi cihazınıza girip zil sesi ayarlarınızı yapınız.

  Ayarlar ->Sesler -> Zil Sesi ne girip Atmış olduğunuz zil sesini seçin ve zil sesiniz artık hazırdır.