iPhone Arama Engelleme işlemi nasıl yapılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  İphone telefon kullanıcılarının son zamanlarda en çok aradığı konulardan biri, ''Arama Engelleme'' işlemenin nasıl yapıldığıdır. Arama engelleme fonksiyonu akıllı telefonların bazılarında mevcutken bazılarında bulunmuyor. Bundan dolayı bu özelliği bünyesinde bulundurmayan telefonlara ekstra bir program yüklemek zorunda kalıyorduk.

  Arama engelleme özelliği olmayan telefonlardan biri de iPhone'du. Birinin sizi aramasını engelleyemiyordunuz. İlla engellemek istiyorsanız, Apple Store'den bu işi yapan programlardan birini yüklemek zorunda kalıyordunuz.

  Apple bu sıkıntıyı görmüş olacak ki, yeni işletim sistemi olan IOS 7'ye arama engelleme fonksiyonu ilave etmiş. Kullanımı da oldukça kolay.

  "Ayarlar" menüsünden "Telefon", oradan da "Engellenenler" kısmına giriş yaptığınızda açılan sayfada "Yeni Ekle" tuşuna basarak istediğiniz kişinin sizi aramasını engelleye bilirsiniz. Numaraya engelleyebilmeniz için o numaranın adres defterinde kayıtlı olması gerekmektedir. Bundan dolayı adres defterinizde olmayan birini engellemek istiyorsanız ilk olan adres defterinize kayıt etmelisiniz.

  Bu işlemi yaptığınızda engellediğiniz kişi sizi aradığı an telefonunuz meşgule düşecek.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/iphone-arama-engelleme-01-92098.jpg]iphone-arama-engelleme-01-92098[/IMGALT]

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/iphone-arama-engelleme-02-60464.jpg]iphone-arama-engelleme-02-60464[/IMGALT]

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/iphone-arama-engelleme-03-74455.jpg]iphone-arama-engelleme-03-74455[/IMGALT]