İphone'da Ekrana Parola Koyma

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 1 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  İphone cihazınızda ekran kilidi kullanıyor musunuz? İphone'nun genel Ayarlar bölümünde bulunan "Parolayla Kilitleme" seçeneğini aktif hale getirerek, ekran koruyucunuzu şifreli bir hale getirebilirsiniz. Bu güvenlik önlemi devreye girdiği anda telefonunuzun sizden habersiz kullanılmasını engelleyebilirsiniz.

  "Parolayla Kilitleme" fonksiyonu devreye sokmak oldukça kolaydır.


  Yapmanız gerekenleri sırası ile yazıyorum.

  Telefonunuzun ekranındaki "Ayarlar" sekmesine tıklayın.
  Açılan menüden "Genel" sekmesine tıklayınız.
  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/iphone-ekrana-parola-koyma-01-87916.jpg]iphone-ekrana-parola-koyma-01-87916[/IMGALT]
  "Genel" sekmesine tıkladığınızda açılan menüde bulunan "Parolayla Kilitleme" sekmesine tıklayınız.
  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/iphone-ekrana-parola-koyma-02-46876.jpg]iphone-ekrana-parola-koyma-02-46876[/IMGALT]
  Yukarıda gördüğünüz resim, kilitleme ayarlarının yapıldığı ekranı göstermektedir. Bu ekranın en üstünde "Parolayı Aç" sekmesine tıklayarak şifreleme sistemini aktif hale getirebilirsiniz. Sizden 4 haneli bir şifre girmeniz iki sefer istenecek. İki seferde de aynı şifreyi girmeniz gerekmektedir.

  En son olarak da "Parola Gereksin" kısmından parolanın ne kadar zaman sonra devreye gireceğini ayarlamanız gerekiyor. Telefon kitlenir kitlenmez parola korumasının devreye girmesini istiyorsanız bu ayarı da "Hemen" olarak yapınız. Bir süre sonra devreye girmesini istiyorsanız bu bölümden size uygun zamanı seçiniz.