İyi Arkadaş İle İlgili Sözler

Konusu 'Karışık Sözler' forumundadır ve Yavuz tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  İyi Arkadaş İle İlgili Sözler

  Kargalarla yarenlik eden güvercinlerin tüyleri beyaz kalır; ama kalbi kararır.

  Uçan kuş bile eşini bilir ve sürüsünü bulur. Sen insansın. İçine karışacağın adamları iyi seç.

  Arkadaş edinirken yavaş ol. Değiştirirken daha da yavaş.

  Hakiki arkadaşlık sıhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

  En iyi arkadaş, kendisinden başkasına, arkadaşlarını muhtaç etmeyendir.

  Ben arkadaş gözü göremezsem bu gözlerim nemdir benim.

  İyi bir arkadaşı olanın aynaya ihtiyacı yoktur.

  Nerdesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek muchul arkadaş.

  Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

  Kimsesiz zamanların yalnızlığında, aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde, küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum..

  Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

  Yastık diye başını ateşe dayayan, yatak diye yılanların üzerinde yatan bir adam, emniyet ettiği bir dostundan düşmanlık sezen bir adamdan daha rahat uyur.

  Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

  Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun Dostum.

  Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

  Hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklentilerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve sevgi dolu günler senin olsun…

  Bu gün senin yerine dilek dileme hakkım olsaydı tüm güzellikleri benimle yaşamanı dilerdim güzellikler paylaşmakla artar seninle değer kazanır.