Kadınlar İmaj Peşinde

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Çalışan kadınlar imaj peşinde


  Çalışan iş sahibi kadın tarzını, çalıştığı kurumun imajına paralel olarak sergiler. Bu imajla verdiği mesaj o işyerine ait olduğu algısını oluşturur.Kadınlar meslek imajını erkeklere göre daha çok önemsiyor.

  Başarılarını imajları ile güçlendirmek isteyen kadınlara ve kurumlara makyaj konusunda önerilerde bulunan Burçak Armağan, sözsüz iletişim biçimleri konusunda yani beden dilinin alanına giren imajı, makyajın güçlendirdiğini belirtiyor ve bu konuda bilgilerini şöyle aktarıyor.

  [​IMG]
  Kelimeler fikirleri, imaj da duygu ve tutumu anlatır.Gözler iletişimde en önemli uzuvlardır. Nedeni ise görüşmelerin çoğunlukla göz kontağı ağırlıklı olmasından dolayıdır. Örneğin sözsüz bir iletişimde kısık göz iletişim halinde olduğunuz kişide şiddet veya kızgınlığı çağrıştırır. Doğuştan kısık gözlere sahipseniz eğer makyaj tekniklerini kullanarak yüzünüze yumuşak bir ifade yapabilirsiniz. Makyaj ruhsal olmasa da fiziksel bir avantaj sağlayacaktır.

  Bir çoğumuz kapalı ve çok fazla ışıklandırma olan iş ortamlarında çalışmaktayız. Bu tip bir ofisideyseniz, makyajınızın olduğundan daha parlak ve yoğun görüneceğini bilmeniz gerekir.
  Makyajınız cildinizi hafif renklendirecek kıvamda sağlıklı ve bakımlı bir görünümde olmalı.Buna en uygun tonlar kahve ve toprak tonları ile siyah, koyu kahve rimeller sağlar.

  Elmacık kemiklerine hafif dokunuşlar ile uygulanacak doğal şeftali tonları sağlıklı ifade verir. Aksi durumda bütün yüzünüze allık uygularsanız bu sizi öfkeli ya da sıkıntıdan kızarmış gibi gösterir.

  Yüzün anatomik yapısı, ifadenin çağrıştırdığı duyguyu ve karşı tarafa farklı mesajlar verir. Doğru makyaj teknikleri ile bunları düzeltirseniz, göreceksiniz ki imajınız sizi değil, siz imajınızı yönetiyor olacaksınız.