Kafur Yağının Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Nehir tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Kafur Yağı Faydaları ve Kullanımı

  Genç kafur ağacının kökünden gövdesinden elde edilir. Sril Lanka'da Çin ve Japonya'da yetişir. Kâfur yağı beyaz renkte billuri bir maddedir.

  Faydaları: Kan dolaşımını stimule eder. Serinletici ve tonik etkisi vardır. Boyun ağrılarında kullanılmaktadır. Stresin giderilmesinde etkisi mevcuttur. Kas ağrılarında burkulmalarda ağrılarda etkilidir. Astım bronşialede ve balgamın söktürülmesinde faydalıdır. Sindirim sistemi hastalıklarından kabızlıkta karındaki oluşan gazlarda ishallerde safra taşlarının tedavisinde kullanılır. Aknede yanıklarda yağlı ciltlerde derideki ülseratif yaralarda kaslardaki gerilimin giderilerek derinin yumuşamasında kullanılmaktadır. Solunum istemi hastalıklarından akciğer ödeminde etkisinden dolayı öksürük ve soğuk algınlığında pnomonide kullanılmaktadır.

  Kafur Yağı Nasıl Kullanılır? Masaj tarzında uygulamada dilüe edilmelidir. Doğrudan ağrılı bölgeye uygulanır. Birkaç damla pamuğa damlatılarak vücuda sürülmekle böceklere karşı korunmada faydalıdır. Kâfur yağı astım bronşiti olan hastalarda inhalasyon yolu ile kullanılmamalıdır.

  Uyarı: Hamilelerde kullanımı sakıncalıdır.