Kalbi Rahatlatan Ot Aslan Kuyruğu

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Bu Avrupa yerlisi dik duruşuyla tarihi oldukça eskiye dayanan bir ottur. Güçlü, kalın gövde yukarı doğru, büyük, üç loblu yapraklar gövdenin ters yönünde tam dışarı doğru büyür. Narin çiçekler -dışı soluk pembe, içi mor- gövdenin etrafında, yaprakların dibinde açar.

  Menopoz, Adetler

  Aslan kuyruğu sinir sistemini yatıştırır ve rahatlatır, kalp sağlığını korur ve kadınların üreme sistemleri, adet sorunları ve menopoz için faydalı bir çaydır. Balla tatlandırmak isteyebilirsiniz, çünkü çok acıdır.

  Sinir Hastalıkları

  Bir fincan aslan kuyruğu çayı sinir sistemini yatıştırır; nevralji ve tüm sinir sistemi ağrılarını dindiren kalsiyum klorür içerir.

  Bel Kemiği Rahatsızlıkları


  Aslan kuyruğu çayı belkemiği ve sinirler için iyi bir toniktir ve bel kemiği rahatsızlıklarından kaynaklanan sıkıntıları dindirmek için kullanılabilir.

  Titremeler: Aslan kuruğu çayı tüm sinir sistemini yatıştırarak dahili titremeleri durdurur.

  [IMGALT=http://img.webokur.com/upl/uploads/kalbi-rahatlatan-ot-aslan-kuyrugu-79951.jpg]kalbi-rahatlatan-ot-aslan-kuyrugu-79951[/IMGALT]

  Çağlar boyunca kullanımı: Çin'de aslan kuyruğu Tsan Ts'ai olarak anılır ve adetle ilgili rahatsızlıkları gidermek, karaciğeri canlandırmak ve görüşü geliştirmek için kullanılır.
  Yararlı Kısımları: Çiçekler, yapraklar, saplar
  Özellikleri: Uçucu yağ, A vitamini, Alkoloitler, Apsent Glikozitleri, Taninler
  Etkileri: Kardiyak toniği, antispazmodik, yatıştırıcı, terletici, rahim canlandırıcı, teskin edici, adet kolaylaştırıcı, gaz giderici