Karabuğday Zayıflama

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve webkolik tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Kara buğday ile Zayıflama

  Karabuğdayın zayıflamada çok önemli etkileri olduğu belirtiliyor. Özellikle İnternette birçok sitede karabuğdayın zayıflama için inanılmaz olumlu sonuçlar verdiği söyleniyor.Hemen hemen herkes 2 günde 2 kilo bazıları 4 günde 2 kilo bazısı da 1 haftada 6 kilo verdiğini yazıyor . Denemeye karar verenler için aşağıda Karabuğday ile yapılan bir diyet tarifi veriyoruz. Merak edenler için olumlu veya olumsuz sonuçları lütfen bizimle de paylaşın. İşte size bu diyetin nasıl yapıldığını ve karabuğdayın ne gibi vitaminleri olduğunu yazıyorum.

  Karabuğday Diyeti


  1 Bardak kadar karabuğdayın üzerine taze kaynatılmış 2 bardak sıcak su döküp akşamdan ıslatıp bekletin. Sabaha kadar beklettikten sonra sabahtan başlayarak her acıktığınızda yiyebilirsiniz. Eğer boş yiyemezseniz yanında bir kase yağsız yoğurt ve salatalık veya domates tüketebilirsiniz. Ama asla tuz, şeker kullanmamalısınız bol bol su, yeşil çay serbest içebilirsiniz.
   
 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Cevap: Karabuğday Zayıflama

  Karabuğday İnsan vücudunda istenmeyen kolesterolün azaltılmasına yardımcı mükemmel bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum bakımından zengin gıdalarla beslenenlerin yüzde 24 daha düşük şeker hastalığına yakalanma riskine sahiptir. İnsan vücudu karabuğdayın içeriğinde bulunan proteinin yüzde 74’ünü kullanabilir. Bazı gıdalar yüksek proteine sahiptir ama çoğu yüksek oranda yağ ihtiva eder. Halbuki karabuğday hemen hemen yağsızdır.Karabuğday ismi tahıllarla beraber ele alınıp sınıflandırılır.
  Kara buğday, Sağlığa faydalı birçok etkisinden dolayı son dönemlerde kullanılmaya başlandı. Rafine beyaz undan yapılmış ekmekle karabuğday tanelerinin kan şekeri üzerine etkileri test edilerek karşılaştırılmış, karabuğdayın kandaki şekeri ciddi bir oranda azalttığı görülmüştür.Karabuğday kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu bir besindir. Karabuğday açlık duygusunu bastırmada kullanılabilir.