kayacı vadisi doktorun yeri nerede

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Ceren tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  kayacı vadisi doktorun yeri nerede harita adres

  Kayacı vadisi, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Limonlu’ nun kuzeyinde ve kasabaya 15 km uzaklıktadır. Vadi içinde akan Limonlu Çayı 130 km uzunluğunda ve Orta Toroslar’dan doğup Akdeniz’e dökülüyor.

  Kayacı Vadisi’nde kurulan piknik yerleri özellikle yaz aylarında ADANA ve MERSİN’ in gürültü ve stresinden kurtulmak isteyenlerin akın ettiği bir mekan. Bunlardan en ünlüsü kaynağa doğru olan Doktorun Yeri adlı mekan.

  Buradaki Doktorun Yeri yörenin en popüler mesire yerleri arasında. Ağaçlık alanda ve çağıldayan şelalenin görüntüsü etkileyici. Buraya özel araçla gidilebileceği gibi Erdemli Hükümet Konağı önünden kalkan minibüsler le de ulaşılıyor. Yazın özellikle pazar günleri yöre halkı da çok rağbet ettiği için epeyce kalabalık olabiliyor.

  Genellikle yerli turistlerin ziyaret ettiği bu vadide fiyatlarda son derece uygundur. Vadiye giden yol biraz bozuk olmasına rağmen ulaşım son derece kolaydır. Lemas (Limonlu) deresi üzerinde bulunan vadi Limonlu merkezine yaklaşık 8 km, Erdemli merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır.

  doktorun_yeri.jpg
   
  Son düzenleme: 27 Kasım 2014
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...