Kelime i şehadet okunuşu ve anlamı

Konusu 'Dini Bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Kelime-i Şehadet Anlamı

  Kelime-i Şehadet, İslam dininde en önemli iki kavramdır. Kelime-i Şehadet,Allah'a ve Hz. Muhammed (s.a.v)'e olan inancın dile getirildiği sözlerin adlarıdır.Daha önce defalarca duyduğumuz bu kavram Kelime-i Şehadet ne demektir? nasıl söylenir,okunuşu ve anlamı nedir? Aşağıya bu sorunun cevabını bulabileceğiniz bilgiler eklenmiştir. Bilgileri okuyunuz ve Kelime-i Şehadetin anlamını öğrenin..
  Kelime-i Şehadet getirmek,''Eşhedü en lâ ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resülüh'' sözünü söylemektir.
  Bu sözün anlamı şöyledir: ''Şahitlik ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur.Yine şahitlik ederim ki Hz. Muhammed (s.a.v)onun kulu ve elçisidir.''Bunu içtenlikle ve inanarak söyleyen kimse ,İslam dinini kabul ederek Müslüman olur.

  Kelime-i Şahadet getirmek, Müslüman oluşumuzun ve dinimizin en büyük Şahadetidir.(Şahidi) Kelime-i Şahadet getirmek imanımızı tazelemek ve sık sık söyleyerek imanı güçlendirmek gerekir. Müslüman olmayan ve Bu mübarek kelimeyi söyleyen İSLAM DİNİNİ kabul etmiş ve MÜSLÜMAN'lığı tercih etmiş demektir.
  ALLAH'ın birliğinini ve Hazret-i Muhammed (s.a.v) kulu İSLAM DİNİ'nin peygamberi olduğunun tescili ve tasdık etmektir.