Kış Aylarında Yapılabilecek Sporlar Nelerdir

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Nehir tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Kış Aylarında Yapılan Sporlar

  Mevsimler değişse de insanların spora olan ilgisi hiç değişmiyor. En çok spor yapılan mevsim aslında ilkbahar yaz mevsimleri olarak bilinse de kış mevsiminde yapılan sporlar da yaz mevsimini aratmıyor. Ancak kış sporları yaz sporlarına göre fazla bilinmiyor. Biz de beden sağlığımızı yaz kış korumak ve insanların spora olan ilgilerini arttırmak amacıyla kış sporlarını araştırdık. İşte sonuçlar.
  Buz pateni: Küçük büyük herkesin severek yaptığı en eğlenceli kış sporlarından bir tanesi. Özel kızaklı ayakkabılarla bir buz pisti üzerinde yapılan bu spor eğlenceli olduğu kadar tehlikeli de. Uzman eğitmenler ve bu sporda deneyim kazanmış kişilerin yanında buz pateni yapmanın büyük sakıncaları yok. Ancak bilmeden buz pateni yapmanın bedeli ağır olabilir. Çünkü buz gibi kaygan bir yüzeyde kaymak çok kolay değil. Dengemizi kaybedip düşersek kemik kırılmaları, burkulmalar veya yaralanmalara sebebiyet verebiliriz. Buz pateninin senkronize buz pateni, kısa kulvar sürat pateni gibi pek çok alt kulvarı bulunmakta. Bu spora profesyonel bir şekilde başlamak istiyorsanız internette federasyonların sitelerini takip edebilirsiniz.
  Kızak ve snowboard: Spordan ziyade eğlence amaçlı kullanılan bu aletler insanların kış mevsiminde eğlenceli bir tatil geçirmelerini sağlıyor.
  Kayak: Kış aylarının en vazgeçilmez sporu hiç şüphesiz kayaktır. Üstelik eğitimi de oldukça kısa ve kolaydır. Her kış sporunda olduğu gibi kayak sporunun da bazı riskleri vardır. Bu yüzden kayak yaparken gerekli güvenlik önlemlerini alarak spora başlamakta fayda var. Kayak sporunun pek çok alt dalı var. Alp disiplini, biatlon, serbest stil, kuzey kombine, kayaklı atlama ve kayaklı koşu gibi alanlardan hangisi hoşunuza gidiyorsa bu alanda kendinizi geliştirip başarılı bir sporcu olabilirsiniz.