Kış Düğünü Tavsiyeleri

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Kış Düğünü için Tavsiyeler

  Kış Düğünü Yapacaklara Tavsiyeler

  Düğünüm nerede olmalı? Nasıl bir dekorasyon gerekiyor? Ne giymeli, ne yemeli, ne içmeli? Düğününüzün kusursuz olması için neler gerekiyor ? Bilmeniz gerekenler, tavsiyeler ve bu soruların cevaplarını konunun devamında bulabilirsiniz.
  [​IMG]

  Kış düğünleri için hazırlıklar başladı. Havaların soğumasıyla birlikte düğün için endişe ve kafalarda soru işaretleri olsa da küçük sürprizler ve ayrıntılar düğününüzü kusursuz bir hale dönüştürebilir.

  Kış Düğünü Mekanları

  Seçeceğiniz mekan kapalı olacağı için tarihi bir yer veya sanat galerisi gibi sıradışı bir yerde olması düğününüze renk katacaktır. Tabi düğünü yapacağınız yerin fotoğraf çekimine uygun olması gerektiğini unutmayın. Bazı sanat galerileri ve tarihi yerler fotoğraf çekimine izin vermiyor.

  Dekorasyon

  Düğün yapacağınız mekanın rengi çok önemli. Asla modası geçmeyecek iki renk; Beyazın asilliği, kırmızının sıcaklığı.
  2013'de oldukça rastlayacağımız bir renk olan beyazın en büyük özelliği kışı yansıtması. Hem romantik hem de asil. Ayrıca sadeliği ve zenginliği içinde barındıran bir renk.
  Beyaz masa örtüleri ve beyaz sandalyeler, beyaz mumlar, beyaz çiçekler, ağaçlarda beyaz süsler, masaların üstünde beyaza boyanmış kozalaklar.
  Eğer kışın soğukluğunu hissettirmek istemiyorsanız ve canlılık kazandırmak istiyorsanız önerimiz kırmızı.

  Kırmızı halı, kırmızı mumlar, masalarda kırmızı boncuklar ve kırmızı peçeteler.

  Kış Düğünü Giyim

  Gelinliğinizin kışa uygun olmasına dikkat edin. Gelinliğinize uygun bir şal yaptırabilirsiniz.
  Misafirlerinizin çoğu düğüne pardesüleriyle gelecektir. Bu nedenle düğün yapacağınız mekana vestiyeri olup olmadığını sorun. Vestiyerde kimin bekleyeceğini öğrenin. Davetiyelere vestiyer bulunduğunu ve davetlilerin pardesüleriyle gelebileceklerini yazabilirsiniz.


  Davetiye seçimi

  Davetiye sıradan bir ayrıntı gibi görünebilir ancak en önemli ayrıntılardan biridir. Sıcak bir düğün geçeceğini önceden hissettirmelisiniz.
  Kışa özel ve sıradışı bir davetiye hazırlamanız ziyaretçileri heyecanlandıracaktır.

  Neticede kış düğünleri endişe ve kafalarda soru işaretleri yaratsa da yapacağınız sürprizler kışın soğukluğunu unutturacak ve konuklarınızın içini ısıtacaktır.

  Yeme-İçme

  Kış ayları soğuk olduğu için yemeklerinizi de ona göre hazırlatmalısınız.
  Tavuk ve balık gibi beyaz etler yerine kırmızı etleri tercih edin.
  Çorba ve sıcak tatlıları unutmayın.

  Davetlilerinizin kahve ve çay alabilecekleri bir bölüm ayarlayın. Hatta kapalı alanlarda sigara içmenin yasak olmasından dolayı açık alana da böyle bir bölüm ayarlamanızda fayda olacak.
   
 2. Berrak

  Berrak

  Katılım:
  21 Mart 2012
  Mesajlar:
  479
  Cevap: Kış Düğünü Tavsiyeleri

  Çok güzel öneriler vermişsin canım.Elbette düğünlerde her ayrıntı çok önemli.Ben en çok her davetli için tek tek hazırlanmış ve masanın üzerinde hazır duran küçük objelerin hediye edilmesini öneririm.Örn; nazar boncuğu senin dediğin gibi boyanmış kozalaklar küçük kartlar o günü anlatan vs. ;)

  Diğer taraftan, çok organize :D bir düğün tercih etmeyen biri olarak ben, çok doğal seyreden bir düğün isterdim :D şayet kışın evlenecek biri olsaydım. :D :)