Koşulsuz sevgiye duyulan ihtiyaç

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Elif tarafından 10 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  İhtiyacımız olan her şeyi kendimize sağlamalıyız. İnsanın en temel ihtiyacı, kendini sevebilmek ve koşulsuzca sevildiğini hissedebilmektir. Bunun dışındaki hiçbir şey insanoğlunu tam anlamıyla doyuramaz. Fakat bu duyguları gerçek anlamıyla hissedebilmek için öncelikle geçmişimizde barındırdığımız ve her yolculukta (deneyimde) yanımızda taşıdığımız 'Ben bavulumuz'daki sevgisizliğe dair her türlü anıyı çıkartmalıyız bavuldan!

  Gerçek olan şu ki, kendimizi sevmeyi beceremediğimiz takdirde bize sunulan sevgileri algılayabilmemiz mümkün değildir. Algılasak bile yaşam alanımızın bir unsuru olmasına izin vermeyeceğimiz için kaybolup gidecektir bu sevgiler! Kendini sevebilmek, insanın ilk yaşamsal görevidir.

  İhtiyacınız olan şeyleri niçin elde edemediğinize cevap verebilecek tek kişi yine sizsiniz. Gerçek dünyanın aynasında görüntünüz, nerede olduğunuzu ve sizin neyi engellediğini gösterir. Tabii bakmayı becerebilirsek, ki bu da ancak kendimizi sevmekle mümkün! Yaşama sunduğumuz her şeyin çoğalarak bize geri döneceğini unutmayın. Örneğin daha fazla sevgiye ihtiyaç duyuyorsanız, bu sevgiyi çoğaltan kişi siz olun. Sevdiklerinizi ihmal etmek yerine onları daha fazla önemsemeli ve onlara daha fazla saygı duymalısınız. Daha fazla gülümseyin, daha fazla ilgilenin sevdiklerinizle; Sevgi ve yüzlerindeki gülümsemenin çoğaldığını göreceksiniz.

  Her şeyden daha önemlisi, başkalarını yargılamaktan ve insanları kıyaslamaktan vazgeçin. Bunun yerine sizinle olan ilişkilerinin ve nedeni ile ilgilenin. Onların tüm eylemleri yine kendilerini mutlu etmek adına, belki de size sevgi duymaları bile böyle!

  Hepimiz aynı teknedeyiz. Daha fazla sevmeyi seçmek asla pişmanlık duymayacağınız bir yaşam yolu. Her yeni günün başlangıcında kendinize sevgi adına bir kez daha söz verin. Bilinçaltınızdan süzülen bu sevgi gününüzü kolaylaştıracak ve bütün zorlukların üstesinden gelecektir! Hiçbir şey sevgi kadar güçlü değildir.
  webokur.com​


  [​IMG]