Kötülerin Şerrinden Kurtulma Korunma Duası

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Kötülerin şerrinden korunma Düşmandan kurtulma duası

  Resul-i Ekrem (s.a.v) tavsiye ettiği dua ile Kureyş suresi okuyan Zalim ve kötülerin şerrinden korunur.

  Peygamber Efendimiz (s.a.v), İslam dinini yaymaya memur olunca, kavmi tarafından çok büyük hücumlara maruz kalmış, o hidayet timsali olan yüksek şahsiyetine cinnet, kehanet ve sihirbazlık isnat edenler bulunmuş, hayatına silah ile kastedenler olmuştur. Resulullah Efendimize karşı Kureyş müşriklerinin eza ve cefaları günden güne artıyordu.
  Fakat Efendimiz bütün bu eziyetlere, kötülüklere katlanarak risalet görevini harikulade bir azim ve metanetle yerine getirmiş ve muvaffak olmuştur. Hz. Peygamber'e eza ve cefa edenler felaket dalgaları arasında helak olup gittiler. Kureyş, Peygamber efendimizin kabilesidir.
  Kureyş suresi, Mekke'de indi. Mekke'nin ve dolayısı ile Kureyş'in düşmanlardan korunduğu anlatılmaktadır. Allah'ın Kureyşliler'i doyurup açlıktan kurtardığı ve korkularından kurtardığı vurgulanarak bu nimetlerden dolayı Allah'a ibadet etmeleri emredilir.


  İşte Kötülerin Şerrinden Kurtulma Korunma Duası

  Kötülerin şerrinden korunmak için ''Kureyş sûresi'' her gün 7 defa okunur.

  [​IMG]

  Kureyş Suresi Okunuşu (Türkçe):

  ''Lî-îlâfi Kurayş îlâfihim rihlete’ş-şitâi va’s-sayf Fe’l-Ya’budû rab-be haza’l-beyt Ellezî et’amehum min-cûin ve âmenehum min havf''

  Kureyş Suresi Anlamı:

  ''Kureyşin yaz ve kış yolculuklarına alışması ve yolculuklarda anlaşması sağlanmıştır. Öyle ise onları açken doyuran ve korkudan güvene kavuşturan rabbine kulluk etsinler. Onlar, şu evin Rabbine kulluk etsinler ki, Kendilerini açlıktan doyuran ve her çeşit korkudan emin kıldı.”

  Ayrıca Peygamberimiz, düşmandan çekindigi zaman:

  ''Allahümme innâ nec'alüke fî nuhûrihim ve ne'ûzü bike min surûrihim'' derdi.
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...