Köyde Yaşamanın ne gibi faydaları bulunmaktadır?

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve Elif tarafından 25 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Köyde Yaşamanın Yararları

  Köy Yaşantısı ve şehir hayatı olmak üzere iki türlü yaşam biçimi bulunmaktadır. Her ikisi de birbirinden çok farklıdır.Birincisi köy hayatı, çok daha güzeldir, çünkü hava temizdir. bağda bahçede tarlada yemyeşil otlar, rengarenk çiçekler vardır. Her tarafta çeşit çeşit kuşlar, hayvanlar bulunur. Upuzun ırmaklar, sular, dağlar, ağaçlar..Daha sayamayacağımız ancak hayal edebileceğimi pek çok şey vardır.
  Köyde yaşamanın en önemli faydası Köy ürünlerinin sağlıklı ve doğal olmasıdır. insanlar genellikle tarlalarda çalışır, meyve ve sebze yetiştirir. Köyde belki sinema, tiyatro gibi büyük alışveriş merkezleri yok ama insanlar boş vakitlerini çok daha güzel geçiriyorlar.Örneğin onlar akşamları toplanıp birbirleriyle sohbet ediyor karşılıklı çay içiyorlar.
  Köylülerde tavuk, ördek ve at beslenenip çiftliklerde çalışıyorlar. Bu nedenle köyde boş zaman kısıtlıdır, köylüler komşuluk yapıyorlar.
  Çocuklar köyde her gün temiz havada oynayabiliyor. Ağaca tırmanıp, suda yüzüyorlar, ata biniyorlar, dağlara çıkıyorlar. Küçük kızlar türlü türlü rengarenk çiçekler topluyorlar.

  Köyde anneler için hayat çok daha erken başlıyor, çünkü onlar sabah erkenden süt sağıyor, daha sonra ayran, peynir yapıyorlar ve çocuklarına bunlarla kahvaltı hazırlıyorlar. çocuklar Her sabah güne bir bardak ılık süt ve taze yumurta, peynir ekmekle güne başlıyor.

  Köyde Yaşayan insanlar çok sağlıklı ve güçlü olur. Çünkü sürekli temiz havayı teneffüs ediyor, temiz su içiyorlar. Doğal ürünler yiyorlar.Sağlıklı bir ortamda, Temiz hava ve temiz bir çevrede yaşarlar.
  Et ve süt ürünleri saf ve lezzetlidir. Taze ve hormonsuz yiyecekler yerler.
  Bunlardan en önemlisi de köyde Yaşam ömrü uzun olur.