Leeteuk Hakkında Bilinmeyenler

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve melinda tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. melinda

  melinda

  Katılım:
  8 Mart 2012
  Mesajlar:
  166
  super junior leeteuk hakkında bilinmeyenler

  Super Junior üyesi Leeteuk 1 Temmuz 1983 doğumlu, Super Junior grubunun lideridir.
  Gerçek adı Park Jung-soo (박정수 , 朴正洙) olan Leeteuk koreli şarkıcı, sunucu, oyuncu aynı zamanda modeldir.
  Lakabı ‘Özel’dir.Sahne adı olan LeeTeuk, Özel ve Lider kelimelerin karışımıdır.Leeteuk’un lakaplarından biri de ‘melek’ tir.Bu yüzden twitter adı special1004 tür.Korece de 1004 sayısının o kunuşu çeonsa’dır.Bu da melek anlamına gelmektedir.
  [​IMG]
  2000yılında SM Entertainmen seçmelerine katılmıştr.Kabul edilmesinin ardından SM ‘e resmi olarak katılmıştır.

  2002 yılında Pepsi reklamı için modellik yapmıştır.

  2003 yılında Super Junior’dan Donghae’nin de olduğu 5 kişilik bir grup projesinde yer almıştır fakat bu projeden vazgeçilmiştir.

  2006 yılında Super Junior isimli 12(Kyuhyun’un katılması 13) kişiden oluşan bir grupla çıkış yapmıştır.İlk performanslarını 6 Kasım 2006’da SBS kanalında Twins(Knock Out) isimli şarkıyla sergilemişlerdir.

  Super Junior’un alt grupları olan Super Junior –T(trot) ve Super Junior -H(Happy) gruplarının da üyesidir.

  21 Ağutos 2006 da grup arkadaşlarından Eunhyuk ile birlikle daha çok sukira diye bilinen KBS Super Junior's Kiss The Radio da DJ’liğe başlamıştır.4 Aralık 2011’e kadar devam ettirip,yayını Sungmin’le Ryeowook’a devretmiştir.

  19 Nisan 2007 de Leeteuk, Eunhyuk, Shindong ve iki menajerleri Sukira’nın kaydı dönüşü araba kazası geçirmişlerdir.Leeteuk ve Kyuhyun ciddi şekilde yarandılar.Leeteuk’a 170 dikiş atıldı.30 Nisan’a kadar hastanede yattı.Bu yüzden Super junior’un filmi olan Attack on the Pin-Up Boys’un sadece son sahnesinin çekiminde yer alabildi.

  2009 yılında SBS kanalının Strong Heart programının sunucularından Boom’un askere gitmesiyle, Leeteuk( Eunhyuk ve Shindong’la birlikte) programın yardımcı sunucularından olmuştur.

  Bir çok programda sunuculuk yapmıştır.
  melinda/webokur
   
 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cevap: Leeteuk Hakkında Bilinmeyenler

  Merakımı giderdiğin ve konu paylaşımı için teşekkür ederim Melindam..:) Uzun zamandır Leeteuk Hakkında bişeyler bilmek istiyordum:rolleyes: ellerine sağlık.