Özet Lisa gardner saklambaç kitabının özeti

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Nehir tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Lisa gardner saklambaç kitap özeti

  Massachusetts’teki terk edilmiş bir akıl hastanesinin bahçesinde ortaya çıkarılan mumyalanmış altı ceset Bobby Dodge’un en kötü kabuslarını diriltmişti. Öleli ve toprak altına gireli yıllar olmuş bir katilin peşindeki dedektifin tek ipucu ölü bir kadının boynunda asılı.

  Annabelle Granger’ın hayatı saklanmakla geçmişti. Sürekli yollarda geçen çocukluğu yeni şehirler ve sahte kimliklerle birbirine karışmıştı. Ancak ailesinin neden ya da kimden kaçtığını asla öğrenememişti. Yerin altından, üzerinde kendi isminin yazılı olduğu bir ceset çıkarıldığında artık kaçmak için çok geçtir. O nasıl olsa bulur sizi…

  Bu yeni tehlike, ölen seri katilin taklitçisi, yardımcısı ya da eski bir işbirlikçi olabilir. Dodge için, Annabelle Granger’ın esrarını çözmenin tek bir yolu vardır ve bunun için de eski sevgilisi, ortağı ve arkadaşı, Boston Emniyeti’nden D. D. Warren’la birlikte çalışmak zorundadır.

  Gerilim yüklü açılış sayfalarından şaşırtıcı sonuna kadar temponun hiç azalmadığı Lisa Gardner en derin ve karanlık korkularımıza kadar iniyor. Ta ki saklanacak bir yer kalmayana dek…

  --Kitaptan bölümler--

  Babam özdeyişleri severdi.En sevdiği ise, "Şans hazır olana güler"di.Hazırlıklı olmak babamın gözünde her şey demekti.Ve Massachusetts'e kaçtığımız andan itibaren başlamıştı beni hazırlamaya.
  Yedi yaşındakiler için güvenlik kurallarıyla başlamıştık.Asla bir yabancıdan şeker alma.Tanımadığın biri bile olsa doğru parolayı söylemeyen kimseyle okuldan ayrılma okuldan.Yaklaşmakta olan bir arabadan her zaman uzak dur.Sürücü bir yol tarif etmeni isterse yetişkin birine yönlendir.Kayıp köpeğini mi arıyormuş?Polise gönder o zaman.

  --Başka bir bölüm--

  İçerisi karanlık değildi.Köşeye spotlar yerleştirilmiş,tavana taşınabilir ışıklar asılmıştı.Olay yeri teknisyenleri iş başındayken aydınlığa ihtiyaç duyuyordı.
  Bobby,gözleri önünde,kısa kısa nefes alarak mekanı küçük parçalar halinde incelemeye çalışıyordu.
  Odacık yüksek sayılırdı.En az iki metre vardı;kafası tavana değmiyordu.İçerisi üç kişinin omuz omuza sığabileceği gebişlikte ve iki adam boyu uzunluktaydı.Bobby,buranın herhangi bir delik olmadığını ,isteyerek ve çaba harcayarak açıldığını anlamıştı hemen.