LYS'ye başvuru süresi uzatılmayacak

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Elif tarafından 26 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  2013 LYS'ye başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak

  Adayların heyecanla beklediği, Lisans Yerleştirme Sınavı LYS için başvuruların 29 Nisan gününe kadar kabul edileceği ve başvuru süresinin de uzaltılmayacağı açıklandı.

  ÖSYM'den gelen açıklamada, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi kapsamında yapılacak LYS sınavına başvuruların 22 Nisanda başladığı, 29 Nisan Pazartesi günü sona ereceği bildirildi.

  1 milyon adayın başvurda bulunması beklendiği LYS ye şimdiye kadar 230 bin adayın başvuruda bulunduğu belirtilerek bu verilen sürede işlemlerin biran önce yapılması gerektiği de vurgulandı.

  LYS'ye Başvuru için son 2 gününün kaldığı hatırlatılan açıklamada, ''başvurunun süresi uzatılmayacak'' şeklinde ifade kullanıldı.

  Başvurusunu internetten bireysel olarak yapacak adayların "Başvurunuz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir" uyarısını görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerekir. Bu çıktıyı da yerleştirme işlemine kadar saklamaları gerekmektedir.

  ÖSYM, başarısız kayıt işleminden sorumlu olmayacağını belirtti. Adayların, başvuru işlemini bitirdikten sonra en kısa sürede başvuru bilgilerini, ÖSYM nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir.